Zavřít reklamu

Když Apple v roce 2016 představil první iPhone SE, nadchl tím hned několik jablíčkářů. Do ikonického těla iPhonu 5 se totiž dostaly novější „vnitřnosti,“ díky čemuž mělo zařízení lepší výkon. Následně až do roku 2020 čekal s druhou generací s čipem A13, který najdete například v iPhonu 11 Pro Max. Modely SE nabízejí perfektní výkon a není tedy divu, že se o ně lidi zajímají. Jak je to ale třeba s třetí generací? Podle nejnovějších zpráv z DigiTimes by její představení mělo přijít poměrně brzy.

Takto by mohl vypadat iPhone 13 Pro:

Portál DigiTimes přichází se stejnými informace, se kterými se již v minulém měsíci nechal slyšet respektovaný analytik Ming-Chi Kuo, který se poměrně do detailu rozpovídal o případných změnách. iPhone SE 3. generace by tedy měl nabídnout čip Apple A14 Bionic, který tepe například i v nejnovějším iPhonu 12 Pro, a k jeho odhalení dojde v první polovině příštího roku. Kuo každopádně minulý měsíc dodal poměrně zajímavou informací. Podle něj by telefon měl obdržet podporu 5G sítí, což se odrazí na jeho promo akci. Jednalo by se totiž o nejlevnější 5G telefon vůbec. Tímto by Apple mohl posílit svou pozici na trhu s 5G telefony.

iPhone SE a iPhone 11 Pro fb
iPhone SE (2020) a iPhone 11 Pro

V současné situaci je každopádně stále nejasné, jak telefon vlastně bude vypadat. Již dříve se hovořilo o tom, že se design nikterak nezmění a nový model tedy přijde v 4,7″ těle, společně s Home Buttonem, Touch ID a obyčejným LCD displejem. Zároveň se ale objevují informace i o zásadní změně designu. Displej by se mohl rozšířit přes celou obrazovku, přičemž namísto výřezu bychom se dočkali obyčejného průstřelu. Technologie Touch ID by pak mohla být ukryta například v zapínacím tlačítku jako u iPadu Air.

.