Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple se chystá zeštíhlit očekávaný iPad

Vývoj (nejen) jablečných produktů jde neustále dopředu, což se zároveň samozřejmě podepisuje i na jejich vzhledu. Za zmínku například stojí dvě zásadní změny z loňského roku. Nejprve se totiž dočkal změny iPad Air, který po vzoru pokročilejšího modelu Pro přešel na hranatý design. Podobně tomu bylo i v případě iPhonů 12. Ty se po letech navrátily k hranatému designu, jež můžeme znát z iPhonů 4 a 5. Podle nejnovějších informací Mac Otakara se Apple chystá na designovou změnu i v případě základního iPadu.

iPad Air
Zdroj: MacRumors

Tento jablečný tablet by se měl dočkat zeštíhlení a obecně by se měl přiblížit podobě iPadu Air z roku 2019. Velikost displeje by přitom měla zůstat stejná, tedy 10,2″. Změna ale nastane v tloušťce. iPad z loňského roku se pyšní tloušťkou 7,5 mm, zatímco očekávaný model by měl nabídnout pouze 6,3 mm.  Zároveň se očekává snížení hmotnosti z 490 g na 460 g. Možná si nyní můžete klást otázku, zdali cupertinská společnost konečně přistoupí na USB-C jako u loňského „Airu.“ Bohužel by tablet měl i nadále používat pouze Lightning a stejně tak i Touch ID.

MacBook Air s Mini-LED displejem přijde v roce 2022

Již několik měsíců se hojně hovoří o příchodu jablečných produktů s Mini-LED displejem. Tuto informaci již dříve potvrdil i světoznámý analytik Ming-Chi Kuo, jehož predikce se obvykle dříve či později vyplní. Nejvhodnějším kandidátem je v tomto případě iPad Pro nebo MacBook Pro. Těchto produktů se zmiňovanou technologií bychom se měli dočkat ještě letos, kdy se od laptopů očekává, že zároveň nabídnou určitý redesign. Řeč je přitom o 13″ modelu, který by se po vzoru 16″ verze mohl „proměnit“ na produkt s 14″ obrazovkou. Podle magazínu DigiTimes, kteří čerpají informace přímo z firem z dodavatelského řetězce, se poté dočkáme i MacBooku Air s Mini-LED displejem, a to hned v příštím roce.

MacBook Safari fb jablíčkář
Zdroj: Smartmockups

Apple Watch mohou během špatného počasí ukazovat nesprávné informace o nadmořské výšce

Během včerejšího dne se server iphone-ticker.de vytáhl s velice zajímavou zprávou, která pojednává o nejnovějších jablečných hodinkách – tedy Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE. Podle jejich informací totiž hodinky svému uživateli během špatného počasí poskytují nesprávné informace o aktuální nadmořské výšce. Co by za tímto problémem mohlo stát je prozatím nejasné.

Tyto dva nejnovější modely se pyšní novou generací always-on výškoměru, který tak dokáže kdykoliv poskytovat informace v reálném čase. Apple navíc sám sdělil, že díky této aktualizaci a kombinaci dat z GPS a WiFi dokáže výškoměr zaznamenat i ty nejmenší změny v nadmořské výšce, a to s tolerancí na jednu stopu, tedy necelých 30,5 centimetrů. Na zmiňovaný problém si ale vesměs stěžují pouze uživatelé v Německu, a to navzdory tomu, že ještě v minulosti vše fungovalo bez jediného problému.

jablíčkář na apple watch
Zdroj: SmartMockups

Jako hlavní viník celé situace se jeví kalibrace. Při změně venkovního tlaku je totiž nutné rekalibrovat i Apple Watch, k čemuž uživatel přístup nemá. Setkali jste se v posledních týdnech s podobným problémem, nebo vám vaše jablečné hodinky fungují bez sebemenších potíží?

.