Zavřít reklamu

Spuštění očekávané filmové streamovací služby od Applu se pomalu blíží a v souvislosti s tím by měl být ve vývoji nový produkt, díky kterému bude možné nového konkurenta pro Netflix a spol. rozšířit mezi co největší počet uživatelů. The Information přišel s informací, že se v Applu pracuje na osekané variantě Apple TV, která by byla podstatně menší a levnější, a její primární účel by byl připojení uživatele do nově vznikající platformy.

Podle doposud zveřejněných informací by mělo jít o podobný produkt, jako je Google Chromcast. Tedy „dongle“, který si připojíte do své televize a zpřístupní se vám služby jinak dostupné pro majitele Apple TV. S menší velikostí dorazí také omezená funkcionalita a tento nový (a údajně levný – i když u Applu jeden nikdy neví, co vlastně slovo „levný“ znamená) adaptér tak neposlouží jako plnohodnotná náhrada za Apple TV. Měl by být určený především těm, kteří považují klasickou Apple TV za zbytečnou, a budou mít zájem jen o novou streamovací službu zaměřenou na filmy a seriály.

Apple TV v současných verzích stojí od 4 290 korun za základní model, a 5 190, resp. 5 790,- za 4K verzi a 32, resp. 64 GB vnitřní paměti. Výše zmiňovaná novinka by měla stát podstatně méně. Pokud se podíváme směrem ke konkurenci, například Google Chromecast se pohybuje kolem 1 000 korun. V USA populární Amazon Fire Stick stojí ještě o něco méně. Dá se tedy očekávat, že pokud Apple skutečně s podobným produktem přijde, jeho cena se bude pohybovat okolo této hladiny, možná o něco málo výše – řekněme 1 490,-.

Dlouho očekávaná streamovací služba Applu by měla dorazit někdy v průběhu příštího roku, i když stále není příliš jasné, kdy to bude. Dle mnohých bude datum spuštění v průběhu jara, to je však spíše zbožné přání než informace založená na nějakých reálných základech. Jakmile však ke spuštění dojde, služba by měla být k dispozici ve více než stovce zemí po celém světě. V minulosti se hovořilo o tom, že by byla služba zdarma pro majitele iPhonů, iPadů a Apple TV. Jiné zdroje pak hovořily o tom, že půjde o další službu založenou na předplatném, jako je Apple Music.

Vzhledem k omezené počáteční knihovně se však zdá poněkud nereálné, že by Apple vyžadoval pravidelné měsíční poplatky za přístup k několika málo filmům, seriálům a dalším projektům. Jako pravděpodobnější se jeví potenciální spojení služby s předplatným Apple Music. I to jsou však jen spekulace. Jak to bude doopravdy uvidíme někdy v průběhu příštího roku. Láká vás tato nově vyvíjená platforma Applu, nebo podle vás neobstojí v konkurenci Netflixu, Amazonu Prime a dalších?

appletv4k_large_31
.