Zavřít reklamu

Apple je na poli streamovacích video služeb nováčkem, každopádně po Netflixu, Amazonu či Google, se i cupertinská společnost rozhodla po žádosti EU snížit kvalitu streamovaného obsahu. A to konkrétně u služby TV+.

Omezení nejprve oznámil Google u YouTube a Netflix, nedlouho poté se přidal i Amazon se svou službou Prime. Společnost Disney, která v těchto dnech a týdnech spouští v některých státech Evropy službu Disney+, rovněž přislíbila, že z počátku omezí kvalitu a ve Francii dokonce na žádost vlády odloží spuštění.

Apple TV+ nabízel normálně do dnešního dne obsah ve 4K rozlišení s HDR. Plno uživatelů ale začalo hlásit, že Apple výrazně snížil bitrate i rozlišení a výsledkem je video na úrovní kvality 540p. Snížená kvalita jde vidět hlavně na větších televizích.

Bohužel přesná čísla nejsou k dispozici, protože Apple snížení kvality nekomentoval ani nevydal tiskové prohlášení. Rovněž v tuto chvíli není jasné, na jak dlouho bude kvalita snížena. Pokud se ale podíváme na konkurenční služby, tak bylo snížení většinou oznámeno na jeden měsíc. Samozřejmě tenhle čas se může změnit. Záležet bude na tom, kdy se podaří pandemii koronaviru dostat alespoň částečně pod kontrolu.

.