Zavřít reklamu

Ceny Apple produktů lze téměř od samého počátku označit přinejmenším za nadstandardní. Pro řadu lidí jsou důvodem k tomu, aby dali přednost jiné značce, a neustále se vedou spekulace o tom, zda je skutečně nezbytně nutné prodávat hardware zrovna za takové částky. Apple si ale vždy dokázal vyšší ceny obhájit a najde se dost uživatelů, kteří si za Apple produkt rádi připlatí. Jedno je jisté – stoupajících cen Apple zařízení si nelze nevšimnout.

Na půdě Elon University vystoupil minulý pátek Jeff Williams, provozní ředitel společnosti Apple. Pronesl zde ke studentům krátký projev, po kterém následoval prostor pro diskusi a dotazy. Jeden z přítomných studentů se Williamse zeptal, jestli má firma v plánu snížení cen u svých produktů, a citoval nedávnou zprávu, podle které činí výrobní cena jednoho iPhonu zhruba 350 dolarů (v přepočtu asi 7900 korun), ale prodává se téměř za trojnásobek.

 

Na dotaz studenta Williams odvětil, že nejrůznější spekulace a teorie týkající se cen produktů, jsou s cupertinskou firmou i s jeho vlastní kariérou spojené snad odjakživa, příliš velkou výpovědní hodnotu ale podle něj nemají. „Analytici ve skutečnosti nerozumí ceně toho, co děláme, ani tomu, kolik péče do výroby našich produktů investujeme,“ dodal.

Jako příklad uvedl Williams vývoj Apple Watch. Na chytré hodinky od Applu si zákazníci museli nějakou chvíli počkat, zatímco konkurence svižně chrlila nejrůznější druhy fitness náramků a podobných produktů. Na svých Apple Watch si ale společnost dala podle Williamse skutečně záležet, vystavěla kvůli nim speciální laboratoř, kde například důkladně testovala, kolik kalorií člověk spálí při rozličných aktivitách.

Williams ale zároveň uvedl, že má pro znepokojení ohledně zvyšujících se cen Apple produktů pochopení. „Je to něco, čeho jsme si velmi dobře vědomi,“ sdělil přítomným. Popřel, že by Apple měl ambice být elitářskou firmou. „Chceme být rovnostářskou společností, a na rozvíjejících se trzích odvádíme obrovskou spoustu práce,“ uzavřel.

Apple-family-iPhone-Apple-Watch-MacBook-FB

Zdroj: TechTimes

.