Zavřít reklamu

Nedílnou součástí provozu každé firmy je také finanční a provozní stránka. V Applu má provoz z velké části na starost Jeff Williams, který zde působí od roku 1998. V současné době je Williams v Applu zaměstnán na pozici provozního ředitele. Pojďme se v tomto článku na život Jeffa Williamse podívat více zblízka.

Jeff Williams studoval na státní univerzitě v Severní Karolině a na Dukově univerzitě, po vysoké škole nějakou dobu působil ve společnosti IBM. V Applu začal Williams pracovat v roce 1998, kdy měl na starost celosvětové veřejné zakázky. V roce 2004 byl jmenován viceprezidentem provozu a v roce 2007 sehrál významnou roli při uvádění prvního iPhonu. Od tohoto roku působil také ve vedení oddělení pro celosvětový provoz pro iPod a iPhone. V prosinci roku 2015 byl Jeff Williams povýšen do pozice provozního ředitele. Při své práci se přímo zodpovídá šéfovi Applu Timu Cookovi a na starost má dohled nad celosvětovým provozem, ale také nad zákaznickým servisem a podporou, designérským týmem nebo třeba softwarovým a hardwarovým inženýrstvím pro Apple Watch. Součástí jeho práce je dále sledování vývoje průzkumu v oblasti zdravotnictví a technologií v zájmu vylepšení zdravotních a fitness funkcí Apple zařízení.

“Máme obrovské štěstí na neuvěřitelnou hloubku a šířku talentů napříč celým výkonným týmem Applu,” uvedl Tim Cook v oficiálním prohlášení k příležitosti jmenování Williamse do role provozního ředitele. Šéf Applu popisuje Jeffa Williamse jako “nesporně nejlepšího provozního vedoucího”, se kterým kdy měl tu čest pracovat. Magazín Fortune kdysi označil Williamse jako “Cookova Tima Cooka”. Pravdou je, že Tim Cook a Jeff Wiliams toho mají mnoho společného. Oba spojuje vášeň pro fitness a jízdu na kole, maximální tajnůskářství, tedy co se týče osobního života, a vyhýbání se světlům reflektorů a hledáčkům fotoaparátů. Ze strany kolegů se Jeff Williams těší velkému respektu a obdivu. Jeff Williams vystoupil také v loňském roce coby host ve Fox Business. Bylo to zrovna v době, kdy se svět potýkal s koronavirovou pandemií a budoucnost řady firem i jednotlivců byla velmi ohrožená. Wiliiams tehdy vyjádřil svůj optimismus ohledně budoucnosti firmy, a uvedl, že věří, že Apple vše zvládne bez problémů.

.