Zavřít reklamu

Loni v říjnu se Apple SIM stala jednou z nových jablečných služeb. Doposud ji mohli využívat zákazníci operátorů AT&T, Sprint a T-Mobile v USA a u operátora EE ve Velké Británii. Apple však v minulých dnech spojil síly se společností GigSky, a tak je Apple SIM použitelné ve více než 90 zemích z celého světa.

Princip Apple SIM je poměrné jednoduchý (pokud se tedy nacházíte ve správné zemi). Nejprve ji totiž musíte zakoupit v některém z Apple Storů v Austrálii, Francii, Itálii, Kanadě, Německu, Nizozemsku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku, Turecku, USA nebo Velké Británii. Poté odcestujete do zahraničí, vložíte SIM do iPadu (momentálně jsou podporovány iPad Air 2 a iPad mini 3) a přímo na jeho displeji si vyberete předplacený tarif pro vás nejvýhodnější.

Velikost a cena datových balíčků se liší stát od státu. Například:

  • Německo od 10 dolarů za 75 MB/3 dny po 50 dolarů od 3 GB/30 dnů
  • Chorvatsko od 10 dolarů za 40 MB/3 dny po 50 dolarů od 500 MB/30 dnů
  • Egypt od 10 dolarů za 15 MB/3 dny po 50 dolarů od 150 MB/30 dnů
  • USA od 10 dolarů za 40 MB/3 dny po 50 dolarů od 1 GB/30 dnů

Na všechny tarify se můžete podívat na stránkách GigSky, podobně jako na seznam všech zemí s mapou pokrytí. Informace naleznete také na stránkách Applu (pouze anglicky).

Zdroj: AppleInsider

UX Designer • Hruška nebo Jablko, asi je mi obojí souzeno

Všechny články autora

Diskuze k článku

    To je teda pekne drahy. To neni zadna vyhoda ;-). U Vodafonu to uz loni meli tak, ze stacilo (i poridit predplacenou kartu) a zaplatit 2x lokalni cenu tarifu a ten se prenesl po cele Evrope (i ruzne zeme). Tzn. jeste loni to bylo 150kB/mesic za 300-350,-. Po tech 150MB doslo ke snizeni rychlosti na 64kB.

    To se fakt vyplati za tu cenu :-D u svojeho operatora to mam lacnrjsie a este mu furt remcam ze to je drahe ale toto od applu to fakt cenovo uplne mimo a za tu cenu fakt neverim ze sa to chyti

    GigSky moc nepochopil, proč lidi Apple SIM při uvedení rádi uvítali. Mělo jim to ušetřit náklady tím, že nebudou muset lítat po prodejnách v místě dovolené a kupovat SIM od místního operátora za „místní“ cenu, čím se měli vyhnout roamingu, který je v případě dat velice drahý…a tak představili službu, která je ještě mnohem dražší jak roaming :D

celý text

Čtěte více.