iWant

Apple snížil nároky na kvalitu výroby Face ID modulu, aby se vyrobil dostatek komponent

iWant

Jak už v tuhle dobu pravděpodobně všichni zainteresovaní vědí, iPhone X se bude potýkat s poměrně závažnými problémy ohledně dostupnosti. O tomto tématu se mluví již několik týdnů a na základě mnoha zahraničních zpráv, a to jak od klasických zpravodajských webů, tak od „insiderů“ víme, že za malým množstvím vyrobených kusů stojí složitá výroba komponent pro čelní Face ID modul. Server Bloomberg dnes přinesl poněkud znepokojující informaci o tom, že aby se Apple vyhnul ještě horším problémům s dostupností nového telefonu, upravil specifikace při kontrole kvality tak, aby nově prošlo více vyrobených modulů.

V praxi to znamená to, že složitým výrobním procesem nově projdou i ty komponenty, které by předtím výstupní kontrolou kvality neprošly. Tímto uvolněním výrobních specifikací se tak logicky zhorší (do jaké míry zatím není jasné) výsledná kvalita jednotlivých komponent, avšak značně se zrychlí jejich výroba, což ve finále zapůsobí jako dominový efekt, neboť bude možné vyrobit více telefonů v kratším čase.

Podle informací serveru Bloomberg se tato změna týká specifické části Face ID, přesněji by mělo jít o speciální laserový projektor, který bude sloužit k mapování obličejů uživatelů telefonu. Apple měl extrémně vysoké nároky na kvalitu výroby tohoto dílo což došlo tak daleko, že ze tří výrobců jeden odpadl, neboť nedokázal dodat komponenty v dostatečné kvalitě. To způsobilo značné zpoždění z důvodu omezení výroby. A právě toto omezení by se mělo napravit tím, že Apple částečně zvolní své nároky na výslednou kvalitu.

Nejedná se však jen o problém s laserovým projektorem. Svůj díl viny na zpoždění mají také společnosti LG a Sharp, které do tohoto konkrétního systému dodávají speciální čočky. Ani ty se nevyhnuly problémům s kvalitou, čímž se opět značně zpomalila výroba. Zatím není jasné, do jaké míry Apple ze svých nároků slevil. Bude zajímavé sledovat, jestli se u prvních recenzí neobjeví nějaké zásadnější rozdíly ve funkci Face ID u telefonů disponujících ještě „starými“ (a podle starších a přísnějších pravidel vyrobenými) díly a těmi novějšími, u kterých QC tak přísný není.

Zdroj: Bloomberg