Zavřít reklamu
iWant

Apple se ohradil proti včerejší zprávě, která se týkala kvality Face ID modulu

iWant

Včera odpoledne jsme přinesli zprávu o tom, že Apple do jisté míry uvolnil požadavky na kvalitu výroby komponent, ze kterých se skládá Face ID modul pro nový iPhone X. S původní zprávou přišel server Bloomberg, od kterého tuto informaci přebrala v podstatě všechna velká zahraniční média, která se Applu věnují. Potenciální zákazníci a budoucí majitelé iPhonu X z této zprávy příliš nadšení nebyli, neboť se jim potenciální zhoršení kvality komponent telefonu nelíbilo. Ti však mohou být v klidu, neboť Apple celou včerejší zprávu dementoval.

Společnost Apple včera večer vydala oficiální prohlášení, ve kterém všechny ujišťuje o tom, že k žádnému snížení nároků na kvalitu jednotlivých komponent nedošlo.

Tvrzení serveru Bloomberg o tom, že společnost Apple snížila nároky na přesnost a kvalitu výroby pro komponenty pro Face ID jsou zcela nepravdivá. Od Face ID očekáváme, že bude novým zlatým standardem, podle kterého se budou ostatní systémy založené na autorizaci za pomocí obličeje poměřovat. Kvalita ani přesnost Face ID nedoznala žádných změn. Celý systém stále operuje s chybovostí menší než 1:1 000 000. 

Samozřejmě je otázka, jak tomu doopravdy je. Pokud nebyla prvotní míra uvolnění úrovně kvality nikterak drastická, běžný uživatel by to s největší pravděpodobností nepoznal a mohl to být právě tento malý kousek, který by výrobě jako takové pomohl. Pravdu se v tomto případě nikdy nedozvíme a nezbývá nám nic jiného, než vyjádření Applu přijmout. Můžeme si být jistí tím, že by Apple nějaký zmetek mezi uživatele nevypustil, neboť by se mu to opravdu nevyplatilo.

Zdroj: Cultofmac