iWant

iPhone X umožní zobrazování notifikací pomocí Face ID

iWant

V iOS 11 se objevila velice zajímavá funkce, která by mohla přijít vhod mnoha uživatelům. Všichni jsme zvyklí na to, že se nám na displeji telefonu objevují notifikace a my je tak máme k dispozici v podstatě v okamžiku, kdy telefon zvedneme například ze stolu, nebo vytáhneme z kapsy (pokud máme zařízení podporující funkci raise to wake). Někomu však toto řešení vyhovovat nemusí, jelikož je obsah notifikací viditelný na displeji. Pokud vám tedy přijde SMS, její obsah je vidět na displeji a přečíst si jí tak může každý, kdo vám na telefon vidí. To se však dá nyní změnit.

V iOS 11 je nová funkce, která umožňuje skrýt obsah notifikací a pokud si jí zapnete, notifikace ponese pouze obecný text a ikonku příslušné aplikace (ať už jde o SMS, zmeškané hovory, maily apod.). Obsah této notifikace se objeví až v okamžiku, kdy dojde k odemčení telefonu. A zde nastává právě ten moment, kdy bude nový iPhone X excelovat. Díky Face ID, které by mělo fungovat opravdu rychle, tak bude možné notifikace zobrazit pouhým pohledem na váš telefon. Pokud bude iPhone položený na stole a na displeji se objeví nějaká notifikace, její obsah se nezobrazí a lidé kolem vás tak nebudou moci zvědavě číst, co se vám to vlastně objevilo na telefonu.

Tato novinka není spojena jen s novou plánovanou vlajkovou lodí, jde aktivovat také na všech ostatních iPhonech (a iPadech), jež mají přístup k iOS 11. V případě použití s Touch ID už se však nejedná o takový ergonomický zázrak, jako v případě autorizace přes Face ID. Toto nastavení najdete v NastaveníOznámeníZobrazovat náhledy a zde musíte zvolit možnost Při odemčení.

Zdroj: Cultofmac

 • Jan Záruba

  Naopak mi přijde, že tato funkce se daleko více hodí na TouchID. Pokud přijde notifikace u telefonu, který leží na stole, displej se rozsvítí. A my bez jakékoliv manipulace můžeme přiložit prst a tím zobrazit notifikace s kompletním infem. Zatímco u FaceID bude potřeba telefon vzít do ruky a podívat se na něj- tedy potřeba manipulovat. A pokud jsme u něj dost blízko, zobrazí se informace i když nebudeme chtít jen tím, že se na telefon nechtěje podíváme a odemkneme, protože náš pohled přitáhne rozsvícení displeje při přijmutí notifikace.

  • Tomáš Čech

   To by chtělo, aby to Face ID rozlišilo, jestli se na ten telefon uživatel koukne s výrazem v obličeji opovržení (notifikace zůstanou bez detailu) nebo s výrazem v obličeji zvědavost (notifikace se zobrazí v detailu). 😀
   Teď sranda, ale když ukazovali, jak smajlík reagoval na výrazy v obličeji, možná by to bývalo bylo mohlo jít takto nějak doladit.
   Nebo to může hlídat počet načumujících… 🙂