Zavřít reklamu

Apple představil nový program s názvem „Repair Vintage Apple Products Pilot“, který prodlužuje dobu, po kterou si zákazníci mohou nechat opravit svá starší zařízení. V novém programu bude zahrnut například iPhone 5, který byl tento týden prohlášen za zastaralý, stejně jako ostatní stará jablečná zařízení. Seznam produktů, které Apple v rámci programu opraví, se bude i nadále rozšiřovat. Za povšimnutí stojí, že na seznamu se nachází také MacBook Air z poloviny roku 2012.

Zařízení, která lze v rámci programu opravit:

  • iPhone 5
  • MacBook Air (11″, mid 2012)
  • MacBook Air (13″, mid 2012)
  • iMac (21,5″, mid 2011) – pouze Spojené státy a Turecko
  • iMac (27 palců, mid 2011) – pouze Spojené státy a Turecko

Co nevidět by do seznamu měl přibýt iPhone 4S a patnáctipalcový MacBook Pro z poloviny roku 2012. Následovat bude třináctipalcový MacBook Pro s Retina displejem Late 2012, třináctipalcový MacBook Pro s Retina displejem z počátku roku 2013, MacBook Pro Retina mid 2012 a Mac Pro Mid 2012. Jmenovaná zařízení budou do programu zařazena 30. prosince letošního roku.

Apple dává svým zákazníkům na opravu produktů pěti- až sedmiletou lhůtu, takže mohou služeb samotné společnosti i autorizovaných servisů využít i poté, co jejich zařízením vyprší záruční lhůta. Po zmíněné době jsou obvykle produkty označeny za zastaralé a zaměstnanci servisu nemají k dispozici příslušné komponenty k opravě. Apple bude opravy v rámci programu nabízet výhradně na základě dostupnosti náhradních dílů, která u zastaralých produktů někdy může být problematická – program tedy nezaručuje opravu v každém případě. I tak se ale jedná o příjemný odklon od dosavadní přístup Applu ke starším produktům.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: 9to5Mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více