Zavřít reklamu

Apple vyslyšel nářky svých uživatelů a po několika letech konečně (i když jen drobně) přepracoval své webové rozhraní pro služby spojené s iCloudem. Pokud jste iCloud na webu používali, po kliknutí na beta.icloud.com si můžete vyzkoušet jeho novou podobu, která více odpovídá moderním operačním systémům od Applu, a to především svým vizuálem.

Nové webové rozhraní iCloudu má čistší design, na bílém pozadí najdeme zmenšené ikony, které se dočkaly drobných změn. Chybí ikonka Launchpad a Nastavení. To je nyní umístěno pod jménem a uvítacím textem. Ten v české mutaci ještě nefunguje tak, jak by měl, neboť má očividně problémy se zobrazováním některých českých znaků, viz fotografie níže.

iCloud beta web

Kromě toho zůstala podoba zbylých iCloud aplikací zachována. Tedy Pošta, Kontakty, Kalendář, Fotografie, iCloud Drive, Poznámky, Připomínky, Pages, Numbers, Keynote, Najít přátelé a Najít iPhone. Poslední dvě zmiňované aplikace se s příchodem iOS 13 sloučí.

Stejně tak de za měsíc dočkají předělání i jiné aplikace, které se v nadcházející verzi iOS dočkají výraznějších změn. Jde zejména o Připomínky, které v iOS 13 dostanou kompletní re-design. Plnohodnotné spuštění nové verze iCloud webu nastane pravděpodobně současně s vydáním iOS 13 a macOS Catalina mezi veřejnost, někdy v průběhu září.

.