Zavřít reklamu

Apple vyslyšel nářky svých uživatelů a po několika letech konečně (i když jen drobně) přepracoval své webové rozhraní pro služby spojené s iCloudem. Pokud jste iCloud na webu používali, po kliknutí na beta.icloud.com si můžete vyzkoušet jeho novou podobu, která více odpovídá moderním operačním systémům od Applu, a to především svým vizuálem.

Nové webové rozhraní iCloudu má čistší design, na bílém pozadí najdeme zmenšené ikony, které se dočkaly drobných změn. Chybí ikonka Launchpad a Nastavení. To je nyní umístěno pod jménem a uvítacím textem. Ten v české mutaci ještě nefunguje tak, jak by měl, neboť má očividně problémy se zobrazováním některých českých znaků, viz fotografie níže.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Kromě toho zůstala podoba zbylých iCloud aplikací zachována. Tedy Pošta, Kontakty, Kalendář, Fotografie, iCloud Drive, Poznámky, Připomínky, Pages, Numbers, Keynote, Najít přátelé a Najít iPhone. Poslední dvě zmiňované aplikace se s příchodem iOS 13 sloučí.

Stejně tak de za měsíc dočkají předělání i jiné aplikace, které se v nadcházející verzi iOS dočkají výraznějších změn. Jde zejména o Připomínky, které v iOS 13 dostanou kompletní re-design. Plnohodnotné spuštění nové verze iCloud webu nastane pravděpodobně současně s vydáním iOS 13 a macOS Catalina mezi veřejnost, někdy v průběhu září.

Diskuze k článku

    Reminders na webe zatiaľ iba veľmi obmedzene. Nemožnosť vkladať dátumy, nefunguje drag/drop, ba dokonca vloženie nového riadku v textu.

    Predpokladám že webový Reminders bude zároveň jedinou možnosťou ako ho používať na desktopu v prípade starších Mac zariadení (s nainštalovanými verziami High Sierra, Mojave,..).

celý text

Čtěte více