Zavřít reklamu

Počítače od Applu se těší nemalé oblibě zejména mezi profesionály. Cupertinský gigant konkrétně těží ze skvělé optimalizace a provázanosti mezi hardwarem a softwarem. Samotní uživatelé pak kladou důraz především na jednoduchý operační systém macOS a snadné ovládání. Na druhou stranu se ale řada z nich nad ovládáním částečně pozastavuje. Apple ke svým Macům nabízí kvalitní klávesnici Magic Keyboard, kterou lze doplnit i zcela bezkonkurenční Magic Trackpad či Magic Mouse.

Jenže zatímco Magic Keyboard a Magic Trackpad sklízejí úspěch, na Magic Mouse se víceméně zapomíná. Je vcelku paradoxní, že se jedná o alternativu k trackpadu, který svými schopnostmi znatelně překračuje jablečnou myš. Ta naopak čelí dlouholeté kritice za svou nepraktickou ergonomii, omezené možnosti a špatně umístěný napájecí konektor, který najdete ze spodní strany. Pokud byste tedy chtěli myš zároveň používat a nabíjet, máte smůlu. To nás přivádí k zásadní otázce. Nebylo by na škodu, kdyby Apple přišel s doopravdy profesionální myší?

Profesionální myš od Applu

Jablíčkářům se samozřejmě nabízí hned několik způsobů pro ovládání svých Maců. Někteří proto preferují trackpad, jiní zase myš. Pokud se ale řadí do druhé skupiny, pak jim nezbývá nic jiného, než se spolehnout na řešení od konkurence. Zmiňovaná Apple Magic Mouse totiž v drtivé většině případů nepřipadá v úvahu, a to právě kvůli zmiňovaným nedostatkům. Jenže vybrat vhodné konkurenční řešení taky není nejjednodušší. Je totiž nutné myslet na to, že myš musí být schopna pracovat s operačním systémem macOS. Přestože se na trhu nabízí desítky doopravdy kvalitních, které si lze kompletně přizpůsobit skrze software, není ničím netradičním, že je právě tento software k dostání pouze pro Windows.

Z těchto důvodů se jablíčkáři preferující myš častokrát spoléhají na jeden a ten samý produkt – profesionální myš Logitech MX Master. Ta je ve verzi pro Mac plně kompatibilní s operačním systémem macOS a dokáže využít svá programovatelná tlačítka k ovládání samotného systému, respektive pro aktivity jako přepínání ploch, Mission Control a další, které celkově usnadní multitasking. Model je oblíbený i pro svůj design. Přestože se Logitech vydal úplně opačným směrem než Apple se svou Magic Mouse, tak i přesto se těší daleko větší oblíbenosti. O podobu totiž v takovém případě úplně nejde, ba naopak. Zcela zásadní je totiž funkčnost a celkové možnosti.

MX Master 4
Logitech MX Master

Jak už jsme zmínili výše, právě proto by profesionální Apple myš mohla být trefou přímo do černého. Takovýto produkt by jednoznačně uspokojil potřeby řady jablíčkářů, kteří pro práci preferují tradiční myš před trackpadem. Zda se ale něčeho takového od Applu někdy dočkáme je nejasné. V posledních letech se totiž neobjevují ani žádné spekulace o potenciálním nástupci pro Magic Mouse a celé to vypadá tak, jakoby gigant na tradiční myši kompletně zapomněl. Uvítali byste takovýto doplněk, nebo raději preferujete zmiňovaný trackpad?

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  „Počítače od Applu se těší nemalé oblibě zejména mezi profesionály. “

  No, ehm. Profesionál v tomto významu je v každý, kdo používá počítač jako hlavní nástroj pro svou práci. A nezlobte se, v této oblasti brutálně dominují Windows. Jasně, jsou některá zaměstnání, kde najdete větší podíl počítačů s Macem, ale celkově, bez vypichování konkrétní oblasti.. nezlobte se, ale to není „nemalá obliba“. Spiše „mizivá oblibá“

  Pokud mluvíte o kancelářské práci, tak tam dominují windows z jednoduchého důvodu – sekretářce … pardon, office managerce stačí notebok za 8000. Ale v těchto profesích žádné požadavky na profesionální myš skutečně nejsou, o těch článek není.
  Pokud se podíváte mezi grafiky, vývojáře a další lidi, co počítač využívají skutečně profesionálně, tak tam windows nijak nedominují.

  Dovolim si nehouhlasit, zcela spickovi profesionalove casto maji linux, protoze jsou to hackeri/crackeri atd, programatori maji kde co, od windows pres mac po linux dost zalezi pro jakou platformu vyvijeji, treba herni studia delaji primarne na windows z logiky veci. Grafici a fotografove sahaji casteji k Macu, nebo DJove taky Mac. O cene to neni, spickove hi-end windows laptopy stoji stejne jako mac ne li vice…

  Jako Apple klavesnice a sklizet uspech, no nevim, jeji ergonomie je uplne nulova, jedine plus co ma je touch id, na klavesnici za 6k malo, i zde si myslim ze je logitech na mile pred Applem, a je to skoda, Apple ma super notes, ale kazi si to prave timhle svym closed pristupem, kdyby podporoval USB touch id, tak si jeho KB podle me nikdo nekoupi…

celý text

Čtěte více.