Zavřít reklamu

Solečnost Logitech představila novou řadu svých periferií s označením Designed for Mac. Právě díky tomu mají majitelé zařízení nejen počítačů Mac ale i iPadů a popřípadě iPhonů jistotu v tom, že jim spolu budou příkladně komunikovat. Nám se do redakce dostaly na test hned tři kousky, kdy se jedná o dvě ergonomické myši a jednu klávesnici.

Originální design, bezproblémové použití a přidaná hodnota v podobě unikátních funkcí – tam, kde se ostatní spokojí s párováním s jedním zařízením, celé recenzované trio bez problémů zvládne přecházet mezi počítači Mac ale klidně i iPady, v případě klávesnice také iPhony. Co kousek, to také originální řešení.

Ergonomická myš Lift for Mac

Magic Mouse Applu vypadá na pohled skvěle, ale zabíjí ji její ergonomie. Právě Lift for Mac od Logitechu patří do série ergonomických myší, která se vám bude skvěle držet, nebude vás z ní bolet ruka, jen si na ni budete muset chvíli zvykat. Její sklon je totiž 57 stupňů. Naprosto skvěle se drží, díky čemuž vás tedy při práci s ní nebolí ruka, ke klasickému duu tlačítek a kolečku přihazuje ještě dvě pro palec a jedno na své „horní“ ploše k přepínání rychlosti kurzoru. Ty boční pak umí třeba kopírovat nebo vkládat text, jít vpřed nebo zpět a nabízí i další možnosti, které si nastavíte dle potřeby v aplikaci Logi Options+ (zdarma ke stažení zde). Další přidanou hodnotou Liftu je právě přepínač na spodní straně myši, kdy ji můžete používat se třemi spárovanými zařízeními.

Je však důležité zmínit, že myš neumí přepínat plochy. Pokud jste tedy na toto zvyklí z Magic Mouse nebo Magic Trackpadu, bude vám to chybět a musíte tak činit skrze klávesnici. Poté je třeba zvyknout si na výšku myši. Zpočátku se mi stávalo, že když jsem chytal myš bez vizuální kontroly jejího umístění, tedy při přechodu ruky z klávesnice, často jsem si do ní praštil. Zvyknete si na to až po čase. Napájení pak probíhá skrze jednu AA baterii. Lift for Mac stojí 2 099 Kč, a buďte si jisti, že vám za tyto vydané peníze vaše ruka poděkuje.

Myš Lift for Mac koupíte zde

Profi myš MX Master 3S for Mac

Myš MX Master 3S je ještě jiná liga. Je to profesionální myš, kterou lze také spárovat až se třemi zařízeními, kdy jedním může být klidně i iPad, která je také ergonomická, a která jasně boduje tlačítkem na palci. Má vlastně stejné rozestavění tlačítek jako Lift, přihazuje k tomu ale ještě jedno pod palcem a kolečko nad ním.

Pokud tedy klasické kolečko roluje nahoru a dolů, to u palce roluje doprava a doleva, což je ideální třeba při editaci fotografií nebo u přepínání záložek webového prohlížeče. T tlačítko pod palcem pak slouží právě k přepínání ploch, což Liftu chybí a zde se na to nezapomnělo. Když jej stisknete a posunete kurzorem doprava nebo doleva, tak na tu plochu se následně přepnete. A je to geniální. Na Magic Mouse to děláte gesty, kdy je obtížné chytit pro to ten správný grif a někdo se jej není schopný naučit ani po dlouhé době používání. Tady je to jasné – stisknete a táhnete.

Ještě se ale hodí vypíchnout elektromagnetické rolovací kolečko. To si můžete nastavit na jednotlivé kroky nebo plynulé rolování, a to probíhá neskutečným fofrem, kdy výrobce uvádí rovných tisíc řádků za sekundu. Zamilujete si i to tiché klikání tlačítek. I zde je nutné si funkčnost nastavit v aplikaci Logi Options+. I když je v angličtině, je velice jednoduchá a to, co vám chce sdělit, jednoznačně pochopíte. Právě zde si tedy definujete jednotlivá tlačítka a to, co od nich chcete. MX Master 3S vyjde na 2 999 Kč. V balení najdete i USB-C nabíjecí kabel.

Myš MX Master 3S for Mac koupíte zde

Jednoduchá klávesnice Multi-Device K380 for Mac

Logitech už léta razí cestu jasného vzhledu svých klávesnic s kruhovými klávesami a možností párování až se třemi zařízeními. Na K380 se píše skvěle, i když nenabízí možnost sklonu a k testu jsme měli US rozložení kláves. Jistě potěší všechny důležité funkční klávesy na ovládání systému macOS. Nabíjí se dvěma AAA bateriemi.

Chcete-li přepnout třeba na iPad, jednoduše stisknete klávesu označenou F1 až F3 a klávesnice se přepne na to zařízení, které jste párovali jako první, druhé nebo třetí. Které je které už si musíte pamatovat sami. Samotné přepnutí je ale otázkou sekundy, takže na nic nečekáte. Je to prostě ideální malá multifunkční klávesnice, která vás svou cenou 1 399 Kč nijak nezruinuje. Navíc máte na výběr z několika poutavých pastelových barev, jen to podsvícení chybí.

Klávesnici Multi-Device K380 for Mac koupíte zde

.