Zavřít reklamu

Během úvodní keynote k WWDC21 představila společnost Apple nový iOS 15, iPadOS 15, macOS 12 Monterey a watchOS 8, ale ve skutečnosti jediná ústa nezmínila televizní operační systém jeho jménem, i když byl v rámci prezentací ukazován. Navzdory nedostatečnému informování, tvOS 15 novinky skutečně přináší. 

Není jich ale samozřejmě mnoho. Tedy alespoň v porovnání s ostatními systémy. Apple dal při WWDC21 spíše přednost mluvení o integraci Apple TV do ekosystému domácnosti, než aby zmiňoval jednotlivé novinky systému smart boxu. Jako kdyby vlastně zapomněl na to tvOS 15 představit. Ostatně tím hlavním vlastně byla jen zmínka o funkci prostorového zvuku (Spatial Audio), který se systém naučil a lepší integrace HomePodu mini.

tvOS 15 novinky jsou jen do počtu 

Po úvodní keynote společnost obvykle uveřejňuje tiskové zprávy s novinkami v nich obsaženými. Na domácí mutaci webu také už vnadí obsáhlými informacemi. Ani tam a ani tam ale nic o tvOS 15 nenajdete. Musíte až přímo do záložky Apple TV 4K, abyste se k novinkám oficiálně dostali. Ať tak či onak, stránka informuje, že novinky v tvOS 15 skutečně jsou a je jich celkem sedm. A vesměs kopírují ty, které jsou součástí i jiných systémů. Jedná se o: 

  • SharePlay – možnost sledování obsahu během FaceTime hovorů 
  • For All of You – vyhledávání doporučovaného obsahu 
  • Shared with You – sdílený obsah prostřednictvím aplikace Zprávy se zobrazí v novém řádku 
  • Spatial Audio – prostorový zvuk pro AirPody Pro a AirPody Max 
  • Smart AirPods routing – automatické upozornění na připojení AirPodů 
  • HomeKit camera enhancements – na Apple TV můžete sledovat více chytrých kamer najednou 
  • Room-filling stereo sound – možnost spárovat dva HomePody mini s Apple TV 4K pro bohatý a vyvážený zvuk

Face ID a Touch ID na iPhonu 

Jednu funkci ale Apple nezmiňuje a dostal se k ní až magazín 9to5Mac. Ten informuje, že tvOS 15 bude umět poskytnout přihlášení se do aplikací v televizi za pomoci Face ID či Touch ID v propojeném iPhonu nebo iPadu. Server to dokládá i novou přihlašovací obrazovkou, která právě k použití iPhonu nabádá.

Když uživatelé tuto možnost vyberou, odešle se jim notifikace na jejich iPhone nebo iPad. Toto oznámení použije informace o vaší klíčence na iCloudu k automatickému navrhování správných přihlašovacích údajů. Pokud se například pokoušíte přihlásit k Netflixu, oznámení inteligentně vybere právě vaše přihlašovací údaje Netflixu. Funkce samozřejmě funguje i pro autorizaci nákupů v aplikacích v Apple TV. 

.