Zavřít reklamu

V souvislosti s novými iPhony se v poslední době hovoří především s ohledem na nově budovanou síť 5. generace. Letošních novinek od Applu se podpora pro 5G sítě ještě týkat nebude, společnost však chce 5G-kompatibilní iPhony začít prodávat už za rok. Problém je však v tom, že výhradní dodavatel síťových modemů pro iPhony (Intel), má tak trochu problémy s výrobou.

Momentálně to tedy vypadá tak, že Intel nestihne 5G modemy pro iPhony 2020 vyrobit a Apple tak první 5G kompatibilní telefony uvede až o rok později. S předešlým dodavatelem (Qualcomm) se Apple soudí a nikdo jiný relevantní na trhu k dispozici není. Tedy až na Huawei.

A právě v posledních měsících všude propíraná čínská společnost Applu nabízí, že jim 5G modemy pro jejich iPhony dodá. Společnost je otevřená jednání, pokud Apple projeví o tento typ spolupráce zájem. Společnost Huawei má své vlastní mobilní 5G modemy označené jako 5G Balong 5000. Jejich využití však bylo původně naplánováno jen pro zařízení z dílny Huawei. Dle zahraničních zdrojů je však nově společnost ochotná se o ně s Applem podělit. S nikým jiným.

Apple ohledně 5G modemů už údajně hovořil i se společností Samsung a Mediatek, z dalších jednání však s největší pravděpodobností sešlo. Apple se snaží o vývoj vlastního datového modemu pro jejich zařízení, ten však bude k dispozici nejdříve v roce 2021, ne-li později.

huawei-logo-2-AMB-2560x1440

Zdroj: Macrumors

.