Zavřít reklamu

Spuštění Apple TV+ se nezadržitelně blíží a už za dva dny, v pátek 1. listopadu, budeme mít možnost zhlédnout první filmy a seriály z produkce Applu. Běžným uživatelům nabídne Apple týdenní předplatné služby zdarma. Pro vysokoškolské studenty si ale společnost přichystala o něco lákavější nabídku. Svoji novou televizní službu jim totiž poskytne zcela zdarma ke studentskému předplatnému Apple Music – za pouhých 4,99 dolaru tak budou mít k dispozici jak TV+ tak Music.

Ve výsledku tak půjde o vůbec první balíček předplatného v podání Applu. Už delší dobu se proslýchá, že společnost plánuje nabídnout jednotné, výhodnější předplatné pro Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, Apple News a iCloud. I když balíček pro studenty bude zahrnovat pouze dvě služby, bude i přesto poměrně lákavý a Apple by díky němu mohl přetáhnout část skupiny mladších uživatelů ze Spotify.

O nabídce poprvé na svém Instagramu informovala herečka Hailee Steinfeld, představitelka hlavní hrdinky seriálu Dickinson, který poběží na Apple TV+. Později ji sdílel i samotný Apple na profilu @appletv. Nicméně zatím je jisté pouze to, že studenti využívající studentské předplatné Apple Music, mohou zdarma konzumovat obsah na TV+. Více informací poskytne Apple pravděpodobně až v pátek, kdy televizní službu spustí.

Dickinson

Otázkou také zůstává, zda se nabídka bude týkat všech zemí, kde je studentské předplatné Apple Music dostupné. Pokud ano, pak ji budou moct využít i čeští a slovenští studenti, které navíc Apple Music vyjde jen na 69 Kč, respektive 2,99 € měsíčně, což je téměř dvakrát méně než v USA. Studentské předplatné Apple Music je v Česku dostupné od února minulého roku a pokud patříte mezi vysokoškolské studenty, můžete si ho aktivovat podle tohoto návodu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.