Zavřít reklamu

Pokud jsme si mysleli, že WWDC nepřinese žádný nový hardware, může tomu být nakonec přece jen jinak. Dost možná totiž dojde na jeden z nejpřehlíženějších produktů společnosti, a to Apple TV. Mohly by s ní ale přijít další velké věci.  

Zmiňuje to Mark Gurman, zmiňuje to i Ming-Chi Kuo. Jednoduše to znamená, že se o nové Apple TV mluví, a to povětšinou předpovídá skutečné představení novinky. Nyní by se logicky nabízelo, že by se tak stalo během úvodní Keynote k WWDC. I když by se po designové stránce nic moc velkého odehrávat nemuselo, i tak si tento produkt zaslouží vaši pozornost. Mohou za to dva faktory. 

Oba analyticky zmiňují, že má být její hlavní předností zásadní navýšení výkonu. Aktuální generace obsahuje jen čip A15 Bionic a zde by teoreticky mohl přijít na řadu i čip řady M, pravděpodobně M1. To by z Apple TV udělalo zase o něco použitelnější herní mašinu. Navíc by měla bodovat i cenou, kdy by se měl základní model dostat pod cenu 100 dolarů. Aktuální cena je 129 dolarů, u nás 4 190 Kč, takže bychom se mohli dostat na cca 3 000 Kč. 

Apple TV+ jde na Android 

Možná zásadnější novinka je ale ta, že chce Apple pustit svou platformu Apple TV+ na Android, a to konečně i jako samostatnou aplikaci. Díky tomu by mohla společnost oslovit skutečnou masu lidí, protože Android jede na cca 3,9 miliardách zařízení. Ostatně je poměrně nelogické, že na konkurenční platformě tato aplikace společnosti ještě není, když Apple Music a Apple Music Classical ano. 

Tady nejde o to hrát si na nějakou exkluzivitu. Jde o platformu založenou na předplatném, a proto dává smysl dostat ji k co největšímu počtu lidí. Tento krok by mohl i zásadně vylepšit podíl platformy na trhu, který se aktuálně pohybuje kolem 5 % (v případě tuzemského trhu). Pro jablíčkáře to není nijak velké oznámení, pokud k němu ale na WWDC dojde, může tento krok společnosti vydělávat skutečně obří peníze. Apple TV+ už totiž má skutečně obsáhlý katalog kvalitního obsahu. 

Zpráva je založena na seznamu pracovních pozic, který Apple nedávno zveřejnil, a který říká, že Apple hledá senior softwarového inženýra pro Android, který by se připojil k týmu aplikace Apple TV. Tato posila týmu by měla vést vývoj „nových zábavných funkcí“ a měla by „pomoci vytvořit aplikaci, kterou používají miliony lidí ke sledování a objevování TV a sportu“. 

.