Zavřít reklamu

V posledním týdnu je v sídle Applu asi pořádně horko. Ať už se firmware pro dosud nevydaný reproduktor HomePod dostal do rukou vývojářů z jakéhokoliv důvodu, rozhodně neměl obsahovat tolik informací o dosud nejen nevydaných, ale vůbec nezveřejněných produktech. Vývojáři v rozsáhlém kódu čtou o chystaných novinkách Applu jako v knize.

Přestože bude Apple představovat nové iPhony zřejmě již příští měsíc, dlouho se o nich nic příliš konkrétního nevědělo. Probíhaly tradiční spekulace, ale těch je vždy plno. Jenže pak přišlo ono (dost možná chybné) zveřejnění firmwaru pro HomePod, který rozkryl mnoho důležitého.

Navíc tím, že nový iPhone bude mít displej prakticky přes celé tělo a bude se odemykat přes 3D sken obličeje, objevy zdaleka nekončí. Zvídaví vývojáři, kteří se probírají nekonečnými tisíci řádků kódu, stále zveřejňují nové informace o chystaných jablečných produktech.

Apple Watch s LTE a možná novým designem

Apple Watch Series 3, jak se bude nová generace jablečných hodinek zřejmě jmenovat a mohla by dorazit během podzimu, mají přijít s významnou novinkou – připojením k mobilní síti. Koncem minulého týdne s touto zprávou přispěchal Mark Gurman z Bloombergu, aby byly jeho informace následně potvrzeny ve zmíněném firmwaru HomePodu.

LTE čip uvnitř hodinek by byla velká věc. Dosud se totiž Watch připojují k internetu přes spárovaný iPhone. V případě vlastní SIM karty by se z nich stal mnohem soběstačnější nástroj, jež by mohl výrazně změnit způsob, jakým je uživatelé používají.

Podle Bloombergu má LTE modemy pro Apple Watch dodávat Intel a nový model by se měl objevit do konce tohoto roku. Pokud se tak stane, bude velmi zajímavé sledovat, jakým způsobem se Applu podaří další součástky do těla hodinek implementovat. Některá konkurenční řešení totiž díky bezdrátovým modemům významně nabyla na velikosti.

Zajímavou spekulaci v tomto ohledu přihodil renomovaný bloger John Gruber, jenž údajně od svých zdrojů slyšel, že by mohly nové Watch Series 3 přijít poprvé s novým designem. Vzhledem k příchodu LTE by to mohlo dávat smysl, ale ani sám Gruber to zatím nepovažuje za žádnou stoprocentní informaci.

Apple TV konečně se 4K

Další informace objevené v kódu HomePodu potěší zejména příznivce Apple TV, protože ti si již delší dobu stěžují, že jablečný set-top box na rozdíl od většiny konkurenčních řešení nepodporuje vysoké rozlišení 4K. Zároveň byly nalezeny zmínky o podpoře barevných formátů Dolby Vision i HDR10 pro HDR video.

Současná Apple TV video ve 4K nepodporuje, nicméně i v iTunes se již začaly objevovat některé tituly ve 4K a HDR. Stáhnout nebo spustit sice zatím nejdou, ale může to značit, že se Apple připravuje právě na distribuci kvalitnějšího obsahu pro svůj nový set-top box.

Pozitivní zpráva by to byla například také pro diváky Netflixu, který ve 4K streamuje. Toto vysoké rozlišení s HDR podporuje i Amazon a Google Play.

.