Zavřít reklamu

Předvánoční nákupy začínají nabírat ty pravé obrátky. V souvislosti s tím poskytla společnost Thinknum zajímavý pohled na to, jak prudce stoupla popularita Apple TV 4K za posledních několik týdnů. Thinknum vychází z dat poskytnutých nákupní platformou Best Buy, podle kterých je v žebříčku prodeje Apple TV na druhém místě hned za Fire TV Stick od Amazonu.

Amazon Fire TV Stick v zámořském prodejním žebříčku 4K streamovacích zařízení vede s naprostým přehledem, těsně ji ale následuje 32GB verze nejnovějšího modelu Apple TV, a to i navzdory výrazně vyšší pořizovací ceně. Přehrávač z dílny Applu si v posledním roce získal opravdu velkou popularitu a předběhl i populární, cenově dostupnější zařízení jako Roku nebo Google Chromecast.

Apple TV měla s přijetím ze strany většinových spotřebitelů značné problémy. Na vině byla zejména neúměrně vysoká cena v porovnání s ostatními zařízeními tohoto typu. S loňským uvedením 4K modelu se ale věci začaly postupně měnit. Na grafu v galerii lze jasně vidět, jak prudce její popularita během krátké doby stoupla.

Většina v současnosti prodávaných televizí je 4K UHD, a všechny hlavní streamovací služby – Netflix, iTunes, Prime Video a další – nabízí obsah v tomto rozlišení. Přestože konkurence nabízí výrazně dostupnější zařízení pro sledování obsahu ve 4K, vypadá to, že spotřebitelé začali dávat přednost nákladnějšímu řešení od Applu z důvodu jednodušší integrace s ostatními jablečnými službami. Server Thinknum také uvádí, že v době zahájení jejího prodeje nebyli spotřebitelé na streamování připraveni – relativní prvotní neúspěch Apple TV tedy podle něj spočíval především v tom, že zkrátka předběhla dobu.

apple-tv-4gen-jab_1

 

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.