Zavřít reklamu

V médiích stále ještě rezonují dozvuky pondělní Keynote, na které Apple představil hned několik zcela nových služeb. Jednou z nich byla také Apple TV+, která se stane součástí aktualizované aplikace Apple TV. Nová služba nabídne streamování původního video obsahu napříč žánry. Příjemně překvapivou zprávou je, že bude také součástí některých zařízení třetích stran, jako je například Roku nebo Fire TV od Amazonu. To, co by se mohlo ze strany Applu zdát jako velkorysé gesto, je ale spíše nutnost, nezbytná pro úspěch služby.

Nadšení z toho, že Apple hodlá rozšířit nabídku své aplikace i pro jiná zařízení, vyjádřil včera například i CEO Roku Anthony Wood. Navzdory relativně velké vlastní uživatelské základně ale Apple pro úspěch TV+ potřebuje, aby ke službě měli přístup i ti, kteří nevlastní příslušný hardware. Skupina uživatelů, kteří vlastní chytrou televizi nebo streamovací zařízení, zajímá je služba Apple TV+ a zároveň si neplánují pořídit zařízení od Applu, je poměrně velká a Apple by ji neměl v žádném případě ignorovat – a to i přesto, že startovací cílovou skupinou budou stávající majitelé iPhonů, iPadů, Maců a Apple TV.

V tomto duchu se vyjádřil i samotný Wood, který uvedl, že jestli chce Apple se svou novou službou uspět, bude ji muset zpřístupnit přinejmenším majitelům Roku a podobných platforem. Roku zastává na americkém trhu pozici nejúspěšnějšího distributora a má tedy početnou uživatelskou základnu. Vstup Applu na streamovací trh prakticky nemusí mít žádná negativa – například zmíněná Roku se profiluje jako platforma pro všechny a těží ze širokého záběru obsahu, který nabízí.

Služba Apple TV+ bude oficiálně spuštěna letos na podzim, zatímco aktualizované aplikace TV se uživatelé dočkají již v květnu. Aplikaci chce Apple přinést na více platforem třetích stran, jednu z prvních budou představovat chytré televizory značky Samsung. V průběhu roku se pak aplikace rozšíří i na zařízení, jako je Amazon Fire nebo zmíněná Roku.

Apple TV+
.