Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Apple krotí vášně. Kalifornská společnost zareagovala na zprávy, které se v posledních dnech rozšířily, že některé nové iPhony 6S a 6S Plus vydrží na baterii výrazně méně kvůli tomu, že mají procesor A9 buď od Samsungu, nebo TSMC. Podle Applu se při reálném provozu liší výdrž všech telefonů jen minimálně.

Informace o tom, že Apple nechává vyrábět nejnovější procesor A9 u dvou firem – Samsungu a TSMC –, se objevila koncem září. Tento týden se pak objevilo několik testů, ve kterých byly totožné iPhony s odlišnými procesory (A9 od Samsungu je o 10 procent menší než od TSMC) přímo srovnány.

Některé testy došly k závěrům, že rozdíl ve výdrži baterie může být až téměř hodinový. Apple ovšem nyní zareagoval: podle jeho vlastního testování a posbíraných dat od uživatelů se skutečná výdrž baterie všech zařízení liší pouze o dvě až tři procenta.

„Každý čip, který prodáme, splňuje nejvyšší standardy Applu pro poskytnutí neuvěřitelného výkonu a skvělé životnosti baterie, bez ohledu na kapacitu, barvu nebo model iPhonu 6S,“ uvedl Apple pro TechCrunch.

Apple tvrdí, že většina testů, která se objevila, zcela nereálně vytěžovala CPU. Takové zatížení přitom uživatel při běžném provozu vůbec neprovádí. „Naše testování a uživatelská data ukazují, že skutečná výdrž baterie iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus, dokonce i s ohledem na odlišnosti v komponentech, se liší o 2 až 3 procenta,“ dodal Apple.

Mnoho testů skutečně využívalo například nástroje GeekBench, který vytěžoval CPU způsobem, k němuž běžný uživatel během dne prakticky nemá šanci dojít. „Dvou- až tříprocentní rozdíl, který Apple pozoruje ve výdrži baterie dvou procesorů, je zcela ve výrobní toleranci pro jakékoliv zařízení, dokonce i pro dva iPhony s totožným procesorem,“ vysvětluje Matthew Panzarino, podle kterého není možné tak malý rozdíl při reálném využití poznat.

Zdroj: TechCrunch

Diskuze k článku

    Applacka klasika. Neni to chyba, je to pridana funkce. A pokud se to chova blbe, pak je to moje chyba a se zarizenim zachazim spatne a nerealne ho zatezuju. Pokud si dobre pamatuju, tak v tom testu nataceli 10 minut 4K video a pak ho nekam exportovali. A uz u teto cinnosti byl dost velky rozdil v zustatku baterie. To mi neprijde jako nerealna vec. Pokud telefon umoznuje natacet 4K video, tak ho asi dost uzivatelu bude natacet, ne? A pravdepodobne ho bude i nekam exportovat. Co s nim v mobilu s rozlisenim nula nula nic. Ale je fakt, ze vetsina uzivatelu smartphonu jsou jednodussi imbecilove, kteri jen posilaji statusy na fejsko. Tam to muze byt ty 2 az 3 procent.

    Vidíte, a třeba tady u Applu tu věc nevidím až tak černě (teda všeobecně přiznávání chyb).Jako jeden z mála nejen chyby, byť částečně, připouští a reaguje na ohlasy veřejnosti, ale hlavně celou věc řeší, a to i například masovou výměnou zařízení, který jsou starý i několik let.

    Pamatuju si tenkrát, když sem měl první generaci Galaxy S a u většinového procenta těchto zařízení byla vada, že nešla aktualizovat, nefungovala Wi-Fi ad., Samsung tehdy na výzvy nereagoval, nic nedělal a celou věc nechal být.

    oni si proste nechcu priznat chybu, pamatam akoby to bolo dnes ked Apple tvrdil, ze iPhone 5S vydrzi tak dobre ako 5ka pri volani a pouzivani, hoci ja som mal na 5S o 1 hodinu horsiu vydrz baterie nez na 4S, na 5S som sa dostal max na 8h, bezne bol strop 7-7,5h pouzivania, kym na 6 mam 10-10,5 hodiny bezne,

    S-ka su proste slabe co sa tyka baterky, aj napriek kope noviniek

celý text

Čtěte více