Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple vydal doplněk pro Chrome na Windows. Postará se o hesla uložená na iCloudu

Uživatelé, kteří používají zároveň Windows i Apple, se určitě již několikrát setkali se situací, kdy museli složitě vyhledávat hesla v Klíčence na iCloudu a přepisovat je do počítače se zmiňovaným Windowsem. Tento fakt navíc spoustu jablíčkářů donutil přejít na řešení třetí strany jako 1Password a podobné programy. Apple ale konečně učinil první krok a snaží se tento problém řešit. Dnes jsme se totiž dočkali vydání nového rozšíření pro prohlížeče Chrome na Windows s názvem iCloud Passwords a jak jsme již napověděli, tento doplněk se stará o integraci hesel z Klíčenky i do zmiňovaného Chromu.

icloud-passwords-chome-extension

Samozřejmě ukládání hesel funguje i obráceně – tedy pokud si necháte tímto doplňkem vygenerovat heslo v prostředí Windows v prohlížeči Chrome, automaticky se vám uloží i do klasické Klíčenky na iCloudu a následně jej budete moci použít například na Macu či iPhonu, aniž byste jej museli ručně dopisovat. Jedná se o malinkatou drobnost, která rozhodně dokáže potěšit řadu uživatelů. V současné chvíli ale můžeme doufat jen v to, že stejné rozšíření brzy dorazí i do ostatních nejpoužívanějších prohlížečů, mezi které se bezpochyby řadí Firefox, Edge a další.

GeForce NOW míří na Macy s Apple Silicon

V minulém roce jsme se dočkali spuštění ostré verze herní streamovací platformy GeForce NOW od společnosti Nvidia. Tohle řešení vám umožní hrát graficky náročné hry i na slabším počítači či Macu, jelikož se o veškerých systémových požadavků postará virtuální herní počítač v cloudu. Jediné, co pro hraní tedy potřebujete, je stabilní internetové připojení.

Poslední aktualizace klienta GeForce NOW s sebou přinesla nativní podporu pro Macy, které jsou osazeny čipem z rodiny Apple Silicon. Díky tomu si budou moci takzvané hraní v cloudu vychutnat i majitelé Maců s čipem M1. Hraní skrze tuto službu je taktéž k dispozici pro iPhony a iPady přes prohlížeč Safari.

Apple u nás začal prodávat limitovanou edici Apple Watch Series 6

Minulý týden Apple skrze tiskovou zprávu světu oznámil příchod limitované edice Apple Watch Series 6, která nese název Black Unity. Není žádným tajemstvím, že se cupertinská společnost staví na stranu diskriminovaných skupin a menšin, s čímž souvisí i tato novinka. Apple tímto krokem hodlá podporovat nejrůznější organizace, které aktivně bojují za rasovou rovnoprávnost a spravedlnost.

Do poslední chvíle samozřejmě nebylo jisté, zdali se tato limitovaná edice bude prodávat i u nás. Ve zmiňované tiskové zprávě pouze stálo, že prodej hodinek započne ve Spojených státech a dalších více než 30 zemích celého světa. Dnes odpoledne ale hodiny dorazily „na pult“ našeho českého Online Storu, odkud si je již nyní můžete objednat. Apple Watch Series 6 Black Unity jsou k dostání ve stejných verzích, tedy s 40mm a 44mm pouzdrem. Totožná je poté i cena, která činí 11 490 Kč a 12 290 Kč podle vybrané varianty.

Apple Watch Series 6 Black Unity 2

A v čem se vlastně hodinky oproti klasickým „šestkám“ liší? Samozřejmě se vše točí kolem designu a provedení. Prvním rozdílem je vygravírovaný nápis Black Unity na zadní straně vesmírně-šedého pouzdra. Posléze si můžeme všimnout fráze Truth. Power. Solidarity. nacházející se na kovové sponě silikonového řemínku, který se pyšní červenozelenočerným provedením, čímž Applu odkazuje na panafrické barvy.

Apple vydal nové beta verze systému iOS/iPadOS 14.5 s očekávanou funkcí

Již od představení operačního systému iOS se poměrně hojně hovoří o funkci, díky které se jablíčkáře bude muset každá aplikace dotázat, zdali jej smí sledovat napříč weby a aplikacemi. Tento sběr dat slouží pro doručení co možná nejlépe personalizovaných reklam. Tato funkce ale doposud v systémech chybí. Apple teprve před kratičkou chvílí vydal vývojářské beta verze systémů iOS/iPadOS s označením 14.5, které tuto novinku konečně přinášejí. Můžeme tedy počítat s tím, že se příchodu funkce pro veřejnost dočkáme velice brzy.

Apple vydal macOS 11.2 Big Sur s řadou oprav

Samozřejmě se nezapomnělo ani na operační systém pro jablečné počítače. Konkrétně jsme se dočkali druhé majoritní aktualizace s označením macOS 11.2 Big Sur, která přináší opravu několika chyb. Tato verze opravuje problémy spojené s připojením externích monitorů k Macům s čipem M1 skrze HDMI a DVI, kdy displej zobrazoval pouze černou obrazovku. Nadále došlo k opravě problémů s iCloud úložištěm.

.