Zavřít reklamu

Americké deníky New York Times a Wall Street Journal přišly se zprávou, že Apple skutečně pracuje na chytrých hodinkách, které by měly využít technologie ohebného skla. Trh spotřební elektroniky aktuálně zažívá velký boom zařízení nošených na těle, jen na CES bylo možné vidět několik řešení chytrých hodinek, mezi kterými nejvíce zaujaly Pebble. Pokud by však skutečně Apple vstoupil do hry, byl by to velký krok pro celou kategorii produktů. Hodně pozornosti se aktuálně ubírá směrem k chytrým brýlím Google Glass, chytré hodinky by tak mohly být odpovědí Applu.

Podle zdrojů New York Times Apple aktuálně experimentuje s různými koncepty a tvary zařízení. Jedním ze vstupních rozhraní by měla být Siri, která by sloužila pro celkové ovládání hodinek prostřednictvím hlasu, nicméně se dá předpokládat, že zařízení bude i ovladatelné dotykem podobně jako iPod nano 6. generace, který se prakticky stal zdrojem veškeré šuškandy kolem chytrých hodinek od kalifornské společnosti.

Na aktuální zprávě od amerických deníků je však nejzajímavější materiál, který by měl Apple použít. Ohebné sklo není žádnou novinkou. Před rokem oznámila společnosti Corning, výrobce Gorilla, Glass, jež Apple používá u svých iOS zařízení, displej Willow Glass. Tento tenký a ohebný materiál by přesně vyhovoval účelům chytrých hodinek. Pro New York Times se k možnosti jeho využití vyjádřil CTO Corningu Pete Bocko:

„Určitě se dá zpracovat tak, aby se obepnul okolo oválného předmětu, který může být třeba něčí ruka. Kdybych se teď pokoušel vyrobit něco, co by vypadalo jako hodinky, dalo by se to vyrobit z tohoto ohebného skla.

Lidské tělo se nicméně pohybuje nepředvídatelným způsobem. Je to jedna z nejtěžších mechanických výzev.“

Hodinky Applu by pravděpodobně používaly podobné rozhraní jako iPod touch, popřípadě by byla využitá ořezaná verze iOS. O možných funkcích se zdroje obou periodik nevyjadřují, nicméně většina z nich se dá odhadnout. Hodinky by pak s telefonem komunikovaly prostřednictvím Bluetooth.

Podle všeho se však hodinek letos nedočkáme. Projekt má být teprve ve fázi experimentování a zkoušení různých možností. Wall Street Journal tvrdí, že Apple již probíral možnou výrobu s čínským Foxconnem, který by měl pracovat na technologii, jež by se dala pro účely chytrých hodinek použít. New York Times nakonec dodává, že i mezi vrcholným představenstvem Applu jsou nadšenci do podobných zařízení. Tim Cook má být velkým fanouškem Nike Fuel Band, zatímco Bob Mansfield je upoutaný podobnými zařízeními, jež se připojují přes Bluetooth k iPhone.

Zařízení nošené na těle jsou rozhodně budoucností spotřební elektroniky, což ostatně ukázal i letošní CES. Technologie se stává čím dál tím víc osobnější a brzy mnoho z nás bude nosit nějaký ten doplněk, ať už se bude jednat o fitness náramek, chytré brýle nebo hodinky. Trend je daný a Apple patrně nebude chtít zůstat pozadu. Prozatím se však bohužel stále jedná jen o důkazy nepodložená tvrzení od zdrojů, jejichž důvěryhodnost je lehce zpochybnitelná.

Více o chytrých hodinkách:

[related-posts]

Zdroj: TheVerge.com
.