Zavřít reklamu

Apple vyvíjí pro Watch novou funkci, která se zaměřuje na zdraví uživatelů. Server 9to5Mac měl možnost nahlédnout do kódu chystaného iOS 14. V kódu mimo jiné zjistili informaci o přidání detekce měření hladiny kyslíku v krvi u Apple Watch. Jedná se o funkci, kterou nabízí již někteří jiní výrobci wearables jako je Fitbit anebo Garmin.

K měření hladiny kyslíku v krvi se používají speciální zařízení – Pulsní oxymetry. Poslední roky ale nabízí měření SpO2 stále více výrobců, hlavně u sportovních hodinek. V tomto okamžiku není jasné, jestli Apple tuto funkci chystá pouze pro další generaci Apple Watch, anebo se zpětně objeví i na starších hodinkách. Důvodem je to, že by i hodinky Apple Watch 4 a Watch 5 měly být vybaveny dostatečné výkonným senzorem srdečního tepu, pomocí kterého by šla měřit i hladina kyslíku v krvi.

Kromě toho už se ví i to, že Apple vyvíjí nové oznámení, které uživatele upozorní, jakmile detekuje nízkou saturaci kyslíku v krvi. Ideální hladina kyslíku v krvi se u zdravého člověka pohybuje mezi 95 až 100 procenty. Jakmile se hladina dostane pod 80 procent, znamená to vážné problémy a selhávání dýchací soustavy. Apple by měl také v blízké budoucnosti vylepšit EKG měření a opět bylo zmíněna i to, že se stále pracuje na možnosti sledování spánku.

V posledních letech se pohybuje hlavně v blízkosti chytrých telefonů. Nevadí mu však ani ostatní technologie od počítačů po chytrou domácnost. Ve volném čase si rád zahraje nějakou tu hru, ideálně od Blizzardu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.