Zavřít reklamu

Ačkoliv Apple tvrdí, že iPad nikdy nebude náhradou MacBooku a MacBook nikdy nedostane dotekový displej, společnost vykonala několik kroků, které naznačují pravý opak. Společnost představila nový operační systém iPadOS navržen přímo pro své tablety. Na rozdíl od iOS, který běžel na tabletech doposud, iPadOS je rozšířenější a lépe využívá potenciálu zařízení.

Krom toho, když máte k iPadu Pro připojenou klávesnici, můžete se ve systému pohybovat pomocí klávesových zkratek, které znáte z macOS. Také ale můžete použít bezdrátovou nebo kabelovou myš, pokud vám takové ovládání vyhovuje. Ano, iPad si v podstatě můžete proměnit na počítač, chybí mu ovšem trackpad. Ale i ten se může brzy stát realitou. Alespoň to tvrdí server The Information, podle kterého nás letos čeká nejen nový iPad Pro, ale i zbrusu nová Smart Keyboard s trackpadem.

Podle serveru měl Apple dlouho testovat prototypy s různými vlastnostmi. Několik prototypů mělo mít kapacitní klávesy, není ovšem jasné, zda se tato funkce objeví ve finálním produktu. Společnost už prý dokončuje práce na tomto doplňku a měla by jej uvést po boku nové generace iPadu Pro, která by mohla být představena po boku dalších novinek příští měsíc.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více