Zavřít reklamu

Stejně jako na všech ostatních jablečných zařízeních můžete i na iPadu používat nativní aplikaci Mail. V následujících několika dílech našeho seriálu se seznámíme se základy jejího ovládání, v první části si probereme tvorbu e-mailových zpráv na iPadu.

K vytvoření nové e-mailové zprávy můžete využít buďto asistentku Siri (například za pomoci příkazu “Hey Siri, new e-mail to..”), nebo klepnutím na ikonku bloku s tužkou v pravém horním rohu displeje vašeho iPadu. Postup je poté jednoduchý – v příslušných polích vyplníte e-mailovou adresu adresáta, případně příjemce kopie, předmět, a můžete začít psát samotnou zprávu. Písmo a styl těla zprávy můžete v nativním Mailu na iPadu snadno upravovat – stačí klepnout na ikonku “Aa” v levém horním rohu nad klávesnicí, a poté můžete zvolit druh, font i velikost písma, odstavce, seznamy a další parametry.

Pokud namísto vytvoření zcela nové e-mailové zprávy chcete odpovědět na zprávu, kterou jste obdrželi, klepněte v jejím pravém dolním rohu na ikonku šipky. V menu, které se vám objeví, zvolte druh odpovědi, a poté pokračujte v psaní zprávy tak, jak jste zvyklí. Pokud chcete ve své odpovědi zahrnout citaci původního textu od odesílatele, stiskněte a podržte prstem první slovo v e-mailu odesílatele a poté prst přetáhněte na poslední slovo. V levém dolním rohu klepněte na ikonku šipky a začněte psát svou odpověď. Pokud chcete v nativním Mailu na iPadu vypnout odsazení citovaného textu, spusťte Nastavení -> Pošta -> Zvýšit úroveň citace.

.