Zavřít reklamu

Týden se blíží ke konci a na rozdíl od těch předešlých byl obzvlášť bohatý na spekulace a úniky informací o budoucích produktech společnosti Apple, jejichž ohlášení i zahájení prodeje se očekává v nejbližších týdnech. Původci těchto informací ovšem varují před možným odkladem kvůli koronaviru, který ochromil dodavatelskou síť.

iPhone SE 2 / iPhone 9

Nejzajímavější letošní novinkou by měl být nástupce „lidového“ iPhonu SE. Ten původně nabídl kombinaci výkonného hardwaru, malých rozměrů a nízké ceny, díky čemuž se těšil ohromné popularitě. Nízkou cenu mělo na svědomí hlavně použití displeje a těla z dob iPhonu 5, který byl tehdy na trhu už 3,5 roku a na němž také stavěl iPhone 5s.

Podobná situace by mohla nastat i jeho u nástupce, který je označován jako iPhone SE 2 nebo iPhone 9. Podle analytika Ming-Chi Kua by předlohou telefonu měl být tentokrát iPhone 8, který je v prodeji od 13 490 Kč, 469 € nebo 349 dolarů. Zařízení nabízí 4,7palcový Retina HD displej s rozlišením 1334×750 pixelů, čip A11 Bionic a 12megapixelový fotoaparát se šestičlenným objektivem (6P).

Očekává se, že telefon nabídne výkonnější procesor (A13), ale zachová si fotoaparát svého předchůdce. Kdyby tomu tak bylo, sníží se tím vliv koronaviru na vydání a dostupnost telefonu. Alespoň to vyplývá z tvrzení analytika Kua, který uvedl, že tento telefon nenabídne sedmičlenný objektiv (7P), s jehož dodávkou jsou dnes problémy.

Internetem se prohnalo i toto video, znázorňující pouze upravený iPhone 8 s iOS 12.

Bloomberg také uvádí, že telefon uvidíme v březnu, ale plány se mohou změnit. Jeho cena byla podle serveru stanovena na 400 dolarů. Ve výsledku se tak jeho příští majitelé dočkají lepší výbavy za méně peněz, alespoň v porovnání s iPhonem 8.

iPad Pro v nové velikosti?

U iPadů Pro jsme si už tak nějak zvykli na to, že k jejich aktualizaci dochází přibližně jednou za 18 měsíců. Pokud nedojde ke změně, novou generaci bychom mohli očekávat již v první polovině letošního roku. To také tvrdí Bloomberg, který uvedl, že následující iPad Pro nabídne nový systém fotoaparátů. DigiTimes nyní upřesnil, že by se mělo jednat o sadu tří kamer včetně Time-of-Flight 3D senzoru, který si najde využití u ARKitu. Senzor totiž dokáže přesně měřit vzdálenosti a velikosti objektů.

Apple se chystá představit tablet v první polovině letošního roku a prozatím není jasné, zda koronavirus tyto plány ovlivní. DigiTimes upřesnil, že nový 12palcový iPad Pro uvidíme již budoucí měsíc, přičemž jeho výroba dosáhne maxima v dubnu/apríli. Zajímavá ve zprávě serveru DigiTimes je zejména nová 12″ velikost displeje. Dnešní iPad Pro je dostupný ve 11″ a 12,9″ velikostech, není proto jasné, zda půjde o zcela nový model nebo tím měli na mysli 12,9″ model.

Levnější AirPods Pro

Apple jen před několika měsíci začal prodávat sluchátka AirPods Pro, i přesto se ale mluví o uvedení jejich levnější verze. O tomto produktu se poprvé rozepsal server DigiTimes, ovšem bez poskytnutí důležitých detailů. Ve své zprávě server upřesnil, že se má jednat o levnější vstupní model série AirPods Pro, i tak ale mnoho detailů zůstává neznámých. Model měl být uveden na trh začátkem druhého čtvrtletí 2020, k tomu ale prý nemusí dojít kvůli koronaviru.

Není jasné, jak by se měl vstupní model lišit od toho „hlavního“. V redakci se ovšem domníváme, že by Apple mohl upustit od aktivního potlačení šumu a jednalo by se tak o vhodnou alternativu pro ty, kteří chtějí levnější AirPods se špunty. Dnešní AirPods Pro jsou oproti běžnému modelu dražší o 2 500 Kč nebo 100 €.

AirTag

To, že Apple zřejmě chystá lokátor na způsob Tile, je veřejné tajemství. Firma se dokonce kvůli tomuto produktu, o němž se prozatím jen spekuluje (byť s důkazy o jeho existenci), musela obhajovat na soudu, když spolu s dalšími technickými giganty čelila kritice za to, že svými řešeními zabíjí nadějné startupy.

Společnost tedy „AirTag“ oficiálně neoznámila, v systému iOS 13 se ovšem nacházejí ikony pro produkt i skrytá sekce „Věci“ v aplikaci Find My. Důvěryhodnost tvrzení, že Apple něco chystá, pak zvýšila i přítomnost lokalizačního čipu U1 v telefonech iPhone 11 a 11 Pro.

O produktu se nyní rozpovídal analytik Ming-Chi Kuo. Společnost podle něj zahájí výrobu doplňku v druhém nebo třetím čtvrtletí 2020 a očekává, že do konce roku prodá desítky milionů kusů. Hlavním dodavatelem hardwaru pro tyto lokátory má být společnost Universal Scientific Industrial, která vyrobí 60 % všech SoC modulů. Zařízení zřejmě také využije ultra-širokopásmový čip U1.

AirTag
Foto: MacRumors

65W rychlonabíječka

Apple je prý další společností, která propadla nitridu gallia. Server GizChina uvádí, že se na tuto technologii těší mnoho firem a tento rok zažije opravdový boom. Rychlonabíječky fungující na bázi nitridu gallia (GaN) místo křemíku jsou až o polovinu menší a lehčí a také dokáží nabíjet zařízení až 2,5krát rychleji. GaN nabíječky můžeme očekávat od Xiaomi, Huawei, Samsungu, Oppo a v neposlední řadě i od Applu, který chystá 65W rychlonabíječku s USB-C.

Belkin 68W USB-C GaN nabijecka pro MacBook

Ta by nabízela dostatek výkonu nejen pro rychlé nabíjení iPhonů a iPadů, ale byla by dostatečně dobrá i pro nabíjení MacBooku Air a 13″ MacBooku Pro, pro které Apple nyní nabízí 30W a 61W nabíječky v balení. Díky novým GaN nabíječkám by mohlo být balení těchto produktů ještě menší, než doposud. Koneckonců, už 61W nabíječka společnosti Choetech je o polovinu menší, než ta, kterou nabízí Apple.

Kdy to všechno Apple představí?

Pokud je na spekulacích něco pravdivého, pak bychom se mohli dočkat ohlášení těchto novinek již koncem příštího měsíce. Německý server iPhone-ticker.de uvádí, že Apple údajně chystá event na úterý 31. března. A ještě ten samý týden by mělo dojít k zahájení prodeje iPhonu 9 neboli SE 2, ať už se chystaný „lidový“ model jmenuje jakkoliv.

.