Zavřít reklamu
iWant

Apple vydal 4. vývojářské bety iOS 12, tvOS 12 a watchOS 5. Co je nového?

iWant

Včera večer uvolnil Apple v pořadí již čtvrtou testovací verzi nových systémů, konkrétně iOS 12, tvOS 12 a watchOS 5. Testování systémů je tak téměř ve své polovině. Jen pro zajímavost – v minulém roce jsme se dočkali při testování iOS 11 hned jedenáct beta verzí, respektive 10 verzí testovacích a jedné GM (čili finální) verze. Nové verze systémů jsou zatím určeny pouze pro registrované vývojáře či pro ty, kteří mají ve svých zařízeních nainstalovaný vývojářský profil. V takovém případě naleznete nové verze systémů klasicky v nastavení v záložce Aktualizace softwaru.

Takto vypadá přepracovaný iOS 12: 

A co je tedy nového? Apple samozřejmě opět opravil spoustu chyb a systém celkově zrychlil, což můžeme potvrdit i my v redakci. Po prvních hodinách testování je totiž systém skutečně opět o něco svižnější, než tomu bylo doposud. Na starších iPhonech, tedy konkrétně na iPhonu 6, jsme dále zaznamenali rychlejší starty aplikací. Namátkou můžeme zmínit například Fotoaparát, který dostal oproti minulé betě skutečně výrazné rychlostní vylepšení. Bohužel, ani tato beta nepřinesla zpět do stavového řádku ikonu pro Bluetooth, takže to, zda je spuštěný, můžete nejjednodušeji zkontrolovat přes vysunuté ovládací centrum, což je lehce limitující.

Na další spoustu novinek, oprav a vylepšení, které iOS 12 přinesl, se můžete podívat v následujícím videu: 

Co se týče zbylých dvou beta verzí systémů, v těch se zatím žádné velké novinky podle všeho objevit nepodařily. Apple se u nich tak nejspíš primárně zaměřil na opravy chyb, které se v nich objevovaly. Pokud se ale vývojářům podaří nalézt v betách novinky, které budou stát za zveřejnění, rozhodně vám je přineseme co nejdříve.