Zavřít reklamu

Na WWDC21 toho Apple oznámil tento týden skutečně hodně, a to včetně několika nových funkcí pro majitele AirPodů. Společnost v souvislosti s tím uvedla, že také vůbec poprvé nabídne vývojářskou beta verzi firmwaru AirPods Pro k testování nových funkcí, jako je Conversation Boost atd.

Pokud se však bavíme o tom, že společnost „uvedla“, rozhodně tak neučinila nijak pompézně. Bylo to vlastně jen malým písmem v rámci webových stránek pro vývojáře, tedy Apple Developer Beta Software Downloads. Konkrétně se zde říká: 

„Předběžný firmware AirPods Pro pro členy vývojářského programu Apple bude k dispozici v někdy budoucnu. To umožní vývoj funkcí pro iOS a macOS pro AirPods, a také nové funkce, včetně Conversation Boost a Ambient Noise Reduction.“ 

Ačkoli zatím neexistuje datum, kdy bude vývojářům první beta verze firmwaru AirPods k dispozici, bude to poprvé, co Apple vůbec vydá beta software pro nějaká svá sluchátka. Zpráva na webu Apple ale zmiňuje pouze model AirPods Pro, takže není úplně jasné, zda společnost poskytne také beta firmware pro AirPods a AirPods Max, kdy minimálně ty druhé zmíněné by si to jistě zasloužily.

Nový systém aktualizace?

Společnost běžně uvolňuje nové verze firmwaru AirPods pro veřejnost, ale neumožňuje jejich ruční aktualizaci. Uživatelé místo toho jen čekají, že se aktualizace nainstaluje, když jsou jejich AirPody připojeny přes Bluetooth ke spárovanému iPhonu. Pokud Apple plánuje vydat vývojářské verze firmwaru AirPods, mohlo by to znamenat, že také plánuje nějaký způsob ruční instalace aktualizací. 

Tím se zde otevírá prostor pro vytěžení z nich skutečného maxima. I když má Apple talent v tom ukázat, jak jeho produkty fungují a k čemu je chceme využívat, chytré hlavy z řad vývojářů je dokážou posunout ještě o úroveň dál. Zde je tak velký potenciál zejména pro lepší zážitek z hraní her, ale také pro lepší odladění aplikací s použitým voiceoverem atd.

Dočkáme se někdy AirPodů 3. generace? Podívejte se, jak by mohla tato sluchátka vypadat.

Protože novinky přijdou až s iOS 15 a dalšími systémy, tedy na podzim letošního roku, je otázkou, jestli Apple beta verze uvolní ještě před tím, nebo až potom. Logičtější by byla samozřejmě ta první varianta, kdy by vývojáři již mohli přinést své odladěné tituly v rámci hlavní aktualizace. Možná bude ale tato zpráva uveřejněna spolu s představením nové generace sluchátek.

.