Zavřít reklamu

Apple se během letošního roku vytáhl se vcelku zajímavou novinkou. Řeč je konkrétně o instalaci takzvaných beta verzí firmwaru pro sluchátka AirPods Pro, díky čemuž si můžete předně užít některé nové funkce. Právě beta odemyká připravované funkce a umožní vám je patřičně otestovat. První z nich navíc vyšla poměrně nedávno, respektive tedy teprve v červenci, a přinesla prostorový zvuk pro FaceTime hovory. Nynější verze pak přináší funkci pro posílení konverzace, aby vám neuniklo byť jen jediné slovo.

Na sociální síti Reddit jeden uživatel upozornil, že nová beta verze firmwaru pro AirPods Pro nese označení 4A362b. Apple bohužel k takovýmto aktualizacím nenabízí žádnou dokumentaci, ve které by zmiňoval novinky. Na funkci Conversation Boost pro posílení zvuku při konverzaci tak museli přijít sami jablíčkáři. V praxi novinka funguje poměrně jednoduše. Funkce totiž amplifikuje hlas mluvící osoby, k čemuž dokáže využít mikrofony sluchátek s možností formování paprsku pro redukci okolního hluku. Tímto způsobem byste měli přesně slyšet, co vám kdo říká. Funkci pak lze povolit či zakázat v rámci Nastavení > Zpřístupnění na iPhonu.

airpods pro

Instalace beta verze pro AirPods Pro každopádně není úplně jednoduchá a potřebujete k ní počítač Mac s vývojářským prostředím Xcode 13 Beta (volně ke stažení). Nadále je potřeba mít iPhone běžící na beta verzi systému iOS 15 a plně nabitá sluchátka AirPods Pro. Kompletní návod naleznete v níže připnutém článku.

.