Zavřít reklamu

V červnu, při příležitosti úvodní keynote k vývojářské konferenci WWDC 2020, jsme se dočkali představení chystaných operačních systémů. Samozřejmě světla reflektorů a údiv jablíčkářů si v tomto směru dokázal získat iOS 14, který nově uživatelům přináší možnost widgetů rovnou na ploše, seznam aplikací App Library, kde jsou programy příslušně kategorizovány, funkci Obraz v obraze, o poznání lepší notifikace v případě příchozích hovorů, nové grafické rozhraní pro Siri a řadu dalších.

Po měsících testování jsme se dnes konečně dočkali. Kalifornský gigant totiž pro vývojáře již nyní uvolnil Golden Master (GM) verzi zmiňovaného operačního systému iOS 14 spolu s iPadOS 14, watchOS 7 a tvOS 14. Pokud jste doposud o GM verzích neslyšeli, jedná se o téměř kompletní systémy, které by potencionálně mohly být vydány jakožto veřejné. V této fázi testování se už jen vyladí poslední mouchy a následně již dochází k vydání první oficiální verze pro veřejnost. Pokud by se v této GM verzi na chyby nenarazilo, byla by poté vydána jakožto verze oficiální. Dalo by se tedy říci, že již v současné situaci má Apple k dispozici prakticky hotové systémy, a proto můžeme očekávat oficiální vydání ve velmi blízké době, konkrétně tedy již zítra.

Widgety v iOS 14
Widgety v iOS 14; Zdroj: MacRumors

Vývojáři již nyní mohou stáhnout IPSW soubory zmiňovaného operačního systému skrze internetovou stránku Apple Developer. Pokud máte případně nainstalovaný vývojářský profil na vašem iPhonu, tak si aktualizaci můžete stáhnout klasickou cestou skrze Nastavení -> Obecné -> Aktualizace systému.

Diskuze k článku

    Po nainstalování GM verze mi iTunes přestaly iPhone “vidět”. Ve všech předchozích betách bez problému. Mám Mojave a nechci kvůli founu instalovat Cat. a výš. Snad bude nějaký patch. Máte to někdo podobné?

celý text

Čtěte více