Zavřít reklamu

Je to několik desítek minut nazpátek, co Apple vydal macOS 11.2.2 pro širokou veřejnost. Společně s tímto vydáním jsme se nedočkali vydání žádné další nové verze ostatních operačních systémů. S touto aktualizací macOS si každopádně Apple musel dát pořádně naspěch, jelikož se v operačním systému pro jablečné počítače objevila vcelku závažná chyba, která mohla mít za následek zničení některých MacBooků.

Tato závažná chyba se konkrétně týkala USB-C docků a hubů, které mohly po připojení poškodit zařízení. Konkrétně Apple neuvádí, o jaké konkrétní problémové docky či huby se jednalo, každopádně nyní už můžeme mít klidné spaní s vědomím, že si příslušenstvím naše jablečné počítače nepoškodíme. Problém se podle dostupných informací týkal jen MacBooků Pro z roku 2019 a MacBooků Air z roku 2020. Zprvu to vypadalo, že bude aktualizace k dispozici jen na tyto vybrané modely, každopádně nakonec je aktualizace macOS 11.2.2 k dispozici na veškeré Macy a MacBooky, které podporují macOS Big Sur. Aktualizaci provedete tak, že klepnete vlevo nahoře na ikonu  -> Předvolby systému -> Aktualizace softwaru.

V poznámkách o nové verzi se nachází následující informace:

  • macOS Big Sur 11.2.2 brání poškození počítačů MacBook Pro (2019 nebo novější) a MacBook Air (2020 nebo novější) při připojení určitých nekompatibilních rozbočovačů a dokovacích stanic od nezávislých dodavatelů.
.