Zavřít reklamu

Více než rok poté, co společnost Twitter oficiálně ukončila vývoj své aplikace pro platformu macOS, hlásí svůj návrat. Po loňské vlně rozhořčení uživatelů tak nastává obrat o 180 stupňů, jehož důvod nikdo nezná. Stejně jako budil rozpaky původní krok o zrušení vývoje aplikace. Tak jako tak, oficiální Twitter aplikace pro macOS se blíží a na web se dostaly první informace o tom, jak bude vypadat.

Loni v únoru zástupci Twitteru oznámili, že ukončují vývoj macOS aplikace, neboť se chtějí soustředit na vývoj webového rozhraní, ke kterému mají přístup všichni. Hlavním cílem byla „unifikace uživatelského zážitku“ pro všechny, bez ohledu na platformu. Tento přístup se však nyní mění.

Nová aplikace Twitter pro macOS dorazí především díky Applovskému Projektu Catalyst, který umožňuje snadné portování aplikací mezi jednotlivými platformami iOS, iPadOS a macOS. Společnost Twitter tak nemusí vymýšlet zcela novou dedikovanou aplikace pro Macy, využije jen tu stávající pro iOS a lehce jí upraví pro schopnosti a potřeby operačního systému macOS.

Výsledná aplikace, dle oficiálních informací z Twitterového účtu společnosti Twitter, bude macOS aplikace vycházet z té pro iPad. Dočká se však rozšíření o několik nových prvků jako je podpora pro více oken v časové ose, podpora zvětšování/zmenšování okna aplikace, drag and drop, dark mode, klávesových zkratek, notifikací apod. Vývoj nové aplikace probíhá a očekává se, že bude dostupná hned (nebo velmi krátce) po zveřejnění macOS Catalina, v září tohoto roku.

macOS 10.15 Catalina

Zdroj: Macrumors

.