Zavřít reklamu

Apple vydal novou aplikaci Apple TV Remote pro iPhone, kterou ohlásil už v červnu během WWDC. S novou aplikací můžete ovládat nejen nejnovější čtvrtou generaci jablečné televize, ale i ty starší, a to s tím, že aplikace funguje úplně stejně jako fyzický ovladač. Zvlášť zůstává původní aplikace Remote, se kterou je možné vedle Apple TV navíc ovládat také iTunes na Macu.

Při prvním zapnutí Apple TV Remote musíte novou aplikaci spárovat se set-top boxem – na obrazovce se vám objeví čtyřmístný kód, který zadáte do aplikace v iPhonu. Následně se před vámi objeví naprosto totožné prostředí, které uživatelé znají z fyzického ovladače Siri Remote. V horní polovině je umístěna dotyková plocha, po které můžete švihat do všech stran a procházet obsahem. Funguje i klasické klepnutí pro výběr. Pomocí tlačítka Menu se dostanete o jeden či více kroků zpět.

Největší výhodou nové aplikace je však bezesporu klávesnice. Jakmile se ocitnete v místě, kde je potřeba zadat nějaký text, například hesla, uživatelská jména či vyhledávání, v aplikaci se automaticky objeví nativní klávesnice. V českém prostředí bohužel i nadále platí, že nelze využívat pro vyhledávání Siri.

Pomocí aplikace Remote také můžete pohodlně přehrávat, pozastavovat či různě posouvat film a hudbu. V případě, že používáte Apple Music, zobrazí se vám vždy i cover alba a další možnosti přehrávání. V aplikaci nechybí ani rychlé domovské tlačítko, které slouží pro vypnutí aplikací a přesměrování do hlavního menu.

Aplikace stejně jako ovladač také disponuje podporou gyroskopu a akcelerometru. Díky tomu je možné iPhone používat i jako herní ovladač. U her také můžete využít pomyslný virtuální ovladač, kdy se aplikace otočí na šířku a vznikne tak větší plocha pro ovládání spolu s dvěma akčními tlačítky. V praxi je to však celkem krkolomné a u obyčejné skákačky typu Chameleon Run mě chvíli trvalo, než jsem si zvykl.

Stále tak platí fakt, že klasický bezdrátový herní ovladač SteelSeries Nimbus nic nenahradí, pokud to s hraním myslíte vážně. Zklamáním je i fakt, že aplikaci nelze využít jako druhý ovladač pro multiplayer.

Aplikace Apple TV Remote vyžaduje minimálně iOS 9.3.2 nebo novější a je kompatibilní s aktuální verzí tvOS 9.2.2. Použít ji je ale možné i s Apple TV druhé a třetí generace. Aplikace je zdarma pro iPhone, pro iPad není optimalizována, ale lze ji na něj také stáhnout.

[appbox appstore 1096834193]

.