Zavřít reklamu

Se začátkem prodejů nových produktů Applu je iFixit na roztrhání. Po komplexní demontáži 24“ iMacu přišla na řadu i nová Apple TV 4K 2. generace. I když se ta rozebírá poměrně snadno, oprava nového ovladače Siri Remote nebude vůbec snadná. Celkové skóre opravitelnosti je nicméně skutečně vysoké. Jak všichni víme, Apple obecně není příliš uživatelsky přívětivý, pokud jde o opravy vlastních produktů. U Apple TV však nebyl v tomto ohledu nikdy problém, protože se jedná o poměrně jednoduché zařízení. Navíc má stejný design již více než šest let, a novinky, které se uvnitř odehrály, byly spíše kosmetické.

Po demontáži spodní desky vyjmete nejdříve ventilátor, logickou desku, chladič a napájecí zdroj. Narazíte tak na procesor A12 Bionic, který je stejný jako u telefonů iPhone XR a iPhone XS a je jedním z největších novinek. iFixit také zjistil, že neprůhledné šasi je ve skutečnosti průchozí pro infračervené světlo, což znamená, že ovladačem na něho nemusíte přesně mířit.

Siri Remote 

Oproti smart boxu, ve kterém se žádné nepříjemné překvapení neukrývá, rozebrat nový Siri Remote rozhodně snadné nebylo. Ten je vyroben z hliníkového šasi a gumových ovladačů. Má mikrofon pro Siri, IR vysílač, konektor Lightning pro nabíjení a využívá technologii Bluetooth 5.0.

iFixit se nejprve pokusil odstranit jeho šrouby na spodní straně u Lightning konektoru, ale ani poté se do něho nedalo dostat. Bylo to z důvodu, že šrouby se nacházejí i pod tlačítky, které je nejdříve nutné demontovat. Poté už je možné celý vnitřek z šasi vytáhnout skrze horní část. Naštěstí je 1,52Wh baterie lepena pouze lehce, takže ji nebylo třeba složitě odnímat. Skóre opravitelnosti Apple TV 4K 2. generace je tak vlastně stejné, jako u té první a to 8/10. 

.