Zavřít reklamu

S říjnovým startem prodeje nové Apple TV trochu nepochopitelně nepřišla aktualizace pro aplikaci Remote, díky které lze jablečný set-top box pohodlně ovládat přes iPhone nebo iPad. Uživatelé si stěžovali na nepodporu mobilní aplikace především kvůli tomu, že bez ní bylo skutečně nepohodlné zadávání textu. Dnes však Apple vydal novou verzi operačního systému, který již Remote v Apple TV čtvrté generace podporuje.

V tvOS 9.1 jsou zásadní novinky dvě a jedna je spojena právě s aplikací Remote. Ta až dosud sloužila pouze pro starší Apple TV druhé a třetí generace. Není známo, proč ji v Cupertinu pro letošní Apple TV nepřipravili hned od začátku, ale nyní je konečně možné spárovat ji i se čtvrtou generací.

Jelikož má nová Apple TV vylepšený ovladač s dotykovou plochou, nenabídne ovládání přes iPhone nebo iPad o moc víc, ale bude se maximálně hodit v případě, že potřebujete na televizi zadat text. To je totiž přes klávesnici v iPhonu nebo iPadu mnohem jednodušší.

Druhý významná novinka – byť v České republice prakticky nevyužitelná – se týká podpory Siri a Apple Music. Nově lze přes hlasovou asistentku vyhledávat v Apple TV také právě v jablečné hudební službě, což byla funkce, kterou mnoho uživatelů postrádalo.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/remote/id284417350?mt=8]

 

.