Zavřít reklamu

Nový iOS 13 ještě ani nevyšel pro běžné uživatele a minimálně ještě do poloviny září má být ve fázi testování, ale Apple dnes zcela nečekaně vydal již první betu nadcházejícího iOS 13.1.

Jde o poněkud překvapivý krok, protože podobnou strategii Apple ve své minulosti nikdy neaplikoval – vždy nechal řádné otestovat primární systém a až po vydání jeho ostré verze zpřístupnil první betu nadcházející sekundární aktualizace. Vzhledem k těmto okolnostem je proto pravděpodobné, že se Apple pouze zmýlil a nedopatřením označil iOS 13 beta 9 jako iOS 13.1. Ostatně nasvědčují tomu jak velikost updatu (pouze 440 MB), tak i popis aktualizace, kde se společnost v poznámkách zmiňuje pouze o iOS 13.

Tak či onak, nová betaverze je dostupná ke stažení pro všechny developery v Nastavení –> Aktualizace systému na iPhonu a iPodu touch, na kterých musí být nainstalovaný příslušný profil. Novou verzi lze také stáhnout na stránkách developer.apple.com.

Apple doposud vydal celkem osm betaverzí iOS 13, přičemž poslední zpřístupnil 21. srpna. Očekává se, že další bety budou ještě následovat, minimálně bývá tradicí, že společnost ještě před uvedením ostré verze vydává tzv. Golden Master (GM) verzi, která by již měla být v podstatě bez chyb a měla by zahrnovat všechny novinky. Loňské GM verze vyšly 12. září. iOS 13 (a další systémy) pro běžné uživatele by měly být zpřístupněny v druhé polovině září – přesné datum prozradí zástupci Applu na konferenci.

iOS 13.1 beta

Společně s iOS 13.1 beta 1 vydal dnes Apple také osmou betaverzi tvOS 13 a devátou betu watchOS 6. I ty jsou dostupné pouze pro vývojáře, kteří je nalezenou v Nastavení na Apple TV, respektive v aplikaci Watch na iPhonu.

.