Zavřít reklamu

Aktualizované třináctipalcové a patnáctipalcové MacBooky Pro (2018) byly na trh uvedeny před dvěma týdny a už pár dní po vydání ze především 15″ model začal potýkat s nepříjemným přehříváním procesoru. V nejvyšší možné verzi totiž najdeme šestijádrový Intel Core i9, který je sice chloubou, zároveň však kvůli zmíněnému problému nelze využít jeho celkový potenciál. Už po pár vteřinách intenzivní práce se procesor začíná přehřívat, což způsobuje výrazné zpomalení počítače a pokles jeho výkonu.

Prvně na onen problém upozornil YouTuber Dave Lee, který nejnovější model testoval a v porovnání s modelem z minulého roku dokonce nejnovější MacBook uspěl hůř, než jeho předchůdce.

Špatné zprávy se internetem šíří rychleji, než ty dobré. Netrvalo proto dlouho a uživatelé na tento problém začali poukazovat čím dál tím více. Okamžitě se tak na diskuzních fórech začalo řešit, co přehřívání procesoru způsobuje. Apple z toho samozřejmě moc dobře nevyšel a byl nařčen z nedbalosti.

Po delším mlčení se Apple konečně vyjádřil k situaci a vydal systémovou aktualizaci na nejnovějším operačním systému macOS High Sierra 10.13.6. Po vydání se samozřejmě mnoho uživatelů pustilo do testování a ve většině případů se jedná o kladné ohlasy. Aktualizace opravila zásadní chybu a díky tomu se zlepšil i výkon počítače.

Co vlastně problém způsobovalo?

Apple se spojil se zmíněným YouTuberem a společně s ním se snažili přijít na kloub tomu, co vlastně ono přehřívání způsobuje. Problém byl ve firmwaru MacBooku Pro, kdy mu chyběl digitální klíč, který ovlivňoval systém chlazení při větší zátěži.

Apple se samozřejmě zákazníkům omluvil za způsobené problémy na jejich nových zařízeních. Pokud jste vlastníkem nového MacBooku, určitě bychom doporučovali provést aktualizaci co nejdříve.

.