Zavřít reklamu

Apple Watch zrovna délkou své výdrže na nabití nijak nevynikají. O to je horší, když poté nenabíjejí nebo vám nejdou zapnout. Také proto vám přinášíme 5 tipů, co dělat, když se vaše Apple Watch nechtějí nabíjet. Zelená ikona blesku je ta, která signalizuje nabíjení Apple Watch. Pokud máte své hodinky připojené k napájení, ale tento symbol se vám nezobrazuje, nejspíš nastala někde chyba. Hodinky vás o nutnosti nabití informují červeným bleskem, ten se ale právě při připojení k napájení mění na zelený, aby vám daly hodinky jasně najevo, že nabíjení již probíhá.

Vyčkejte 30 minut 

Pokud jste hodinky delší dobu nepoužívaly a ty se úplně vybily, mohou vám na displeji ukazovat symbol magnetického nabíjecího kabelu s červenou ikonou blesku. V tomto případě to může trvat až 30 minut, než se blesk změní na zelený. Zkuste tedy vyčkat.

Koncept Apple Watch Series 7:

Apple Watch Series 7 koncept

Restartujte 

Když položíte Apple Watch jejich zadní stranou na nabíječku, magnety v ní obsažené se přesně s hodinkami zarovnají. Špatné ustavení tak není pravděpodobné. Pokud se ale hodinky stále nenabíjejí, ale jsou aktivní, vynuceně je restartujte. To učiníte tak, že alespoň na 10 sekund podržíte jejich boční tlačítko spolu se stisknutou korunkou. Správnost postupu vám potvrdí zobrazené logo Apple. 

Použijte jiné příslušenství 

Může se stát, že je s vaším příslušenstvím třetí strany nějaký problém. Protože jste ale dostali od Applu v balení Apple Watch originální magnetický nabíjecí kabel, použijte jeho. Zkontrolujte, jestli je adaptér dobře zasunutý do zásuvky, jestli je kabel dobře zasunutý do adaptéru a jestli jste z magnetického konektoru sundali ochranné fólie. Máte-li příslušenství více, tak pokud problém přetrvává, zkuste i jeho.

Hodinky očistěte 

Je možné, že se při vašich sportovních aktivitách hodinky zašpiní. Proto je zkuste patřičně očistit, a to i co se magnetického kabelu týče. Apple doporučuje, abyste hodinky před čištěním vypnuli. Poté sundejte řemínek. Hodinky otírejte textilií, která nepouští chloupky, v případě silně zašpiněných hodinek hadřík navlhčete, to ale pouze vodou. Nikdy nečistěte Apple Watch, když je nabíjíte a nikdy je nesušte pomocí vnějšího tepelného zdroje (fénem na vlasy atd.). Nepoužívejte ani ultrazvuk nebo stlačený vzduch.

Chyba energetické rezervy 

Apple Watch Series 5 nebo Apple Watch SE mají s watchOS 7.2 a 7.3 problém, že se po přechodu do energetické rezervy nemusejí nabíjet. Hlásili to alespoň uživatelé hodinek, na jejichž popud Apple vydal watchOS 7.3.1, který tento problém řešil. Aktualizujte tedy na nejnovější dostupný software. Pokud problémy přetrvávají, nezbývá vám než obrátit se na podporu servisu. Pokud však ten usoudí, že vaše hodinky touto chybou trpí, bude oprava bezplatná. 

Koncept Apple Watch Series 7:

.