Zavřít reklamu

Společnost Apple na své včerejší podzimní Keynote představila kromě řady dalších produktů také nové Apple Watch Series 7. Nejnovější generace chytrých hodinek od Applu se může pochlubit celou řadou skvělých novinek, jako je větší displej s plnohodnotnou klávesnicí nebo třeba rychlejší nabíjení. Dnes se ale ukázalo, že jsou s největší pravděpodobností osazené stejným procesorem, který se nachází v loňských Apple Watch Series 6.

Nové Apple Watch Series 7 nabízí – v rozporu s tím, co uváděly původní spekulace – spíše jen hrstku novinek. Tou nejvýraznější a nejpatrnější je bezpochyby větší nový displej, díky kterému je na Apple Watch Series 7 možné pohodlně pracovat s plnohodnotnou klávesnicí. Nová generace chytrých hodinek od Applu je také tenčí, mezi velmi vítané novinky patří rychlejší nabíjení i podstatně delší výdrž baterie. Apple ale ani jednou v průběhu Keynote nezmínil, jaký procesor byl u tohoto modelu použit, a tato informace se v tuto chvíli nenachází ani na oficiálním webu Applu. Tato skutečnost se stala základem pro spekulace o tom, zda firma náhodou nesáhla po stejném procesoru, který byl použit u Apple Watch Series 6.

Tyto domněnky dnes potvrdil vývojář Steve Troughton-Smith, který uvedl, že se v nejnovější verzi softwaru Xcode nachází zmínka o CPU s označením „t8301“. Toto označení nesl i procesor loňských Apple Watch Series 6. Vypadá to tedy, že společnost Apple skutečně vůbec poprvé ve své historii přistoupila k opakovanému použití stejného procesoru u dvou po sobě jdoucích generací některého ze svých produktů.

.