Zavřít reklamu

S tím, jak se blíží zářijová Keynote, množí se i úniky informací o tom, co nás na této události čeká. Vyjma iPhonů 15 a Apple Watch Series 9 bychom se měli dočkat i druhé generace Apple Watch Ultra. Nyní se o nich vyrojily další zvěsti, které jasně ukazují, jak bude Apple nyní razit jinou strategii oproti Samsungu. 

Loni nám Apple ukázal rozšíření portfolia Apple Watch o zcela nový model určený pro náročné sportovce. Apple Watch Ultra jsou oproti základní sérii v mnohém jiné, i když funkčně velice podobné. Příchod jejich druhé generace nyní ohlašují informace od Marka Gurmana z Bloombergu, jehož zdroje mu potvrdily, že přijde jejich tmavě šedá varianta. Tato barevná verze by měla být mimochodem dostupná i u iPhonů 15 Pro a do jisté míry se očekávala už loni. Samozřejmě se pak očekává i energeticky úspornější a výkonnější nový čip.

Samsung a další konkurence 

Samsung loni s „outdoorovou“ verzí Galaxy Watch5 Pro Apple předběhl. Nové generace chytrých hodinek totiž společnost tradičně představuje už v létě spolu se skládacími telefony. I tyto hodinky poskytnou dlouhou výdrž baterie, mají titanové pouzdro a safírové sklo. I ony jsou určeny pro ty nejnáročnější, jen jsou uzpůsobeny pro svět Androidu.

Letos ale Samsung poměrně překvapil. Nepředstavil totiž Galaxy Watch6 Pro, ale Galaxy Watch6 Classic, tedy nástupce Galaxy Watch4 Classic. Svedl to na to, že ač si uživatelé model Pro oblíbili, mnoho z nich stále volalo po mechanické otočné lunetě, kterou se verze Classic vyznačovala. Ta je i designově usedlejší. I když je tedy model Watch5 Pro stále v nabídce a považován za vrchol portfolia, jedná se vlastně o loňský model, který dostane nástupce nejdříve za rok.

Pokud tedy Apple letos druhé Ultry představí, a jako že se to opravdu očekává, bude jasně razit jinou strategii. Za tu může i ten fakt, že nic jako model Classic vlastně nemá. Jenže pokud se loni mohly Galaxy Watch5 Pro s Apple Watch Ultra přímo srovnávat, letos to již s modelem Classic nebude relevantní.

Jsou zde pak ještě Google Pixel Watch, tedy chytré hodinky Googlu, jedoucí také na systému Wear OS stejně jako hodinky Samsungu. Jenže Google jim letos představí teprve druhou generaci, kdy nemá žádnou určenou těm náruživým sportovcům. Ti tak mohou sáhnout spíše po neustále se rozvíjejícím portfoliu Garminu, jenže ten zase nenabízí chytré hodinky v tom pravém slova smyslu.

  • Nové Galaxy Watch6 a Watch6 Classic předobjednáte u Mobil Pohotovosti vůbec nejvýhodněji, a to díky výkupnímu bonusu až 3 000 Kč a splátek bez navýšení, které můžete využít dokonce, i pokud budete měnit staré smartwatch právě za novinku od Samsungu. Právě díky tomu vás nové Galaxy Watch6 (Classic) vyjdou doslova jen na pár stovek měsíčně. Více na mp.cz/samsung-novinky.
.