Zavřít reklamu
iWant

Apple začal odesílat první iMacy Pro novým majitelům

iWant

Společnost Apple minulý čtvrtek představila poslední letošní novinku, pracovní stanici iMac Pro. Jedná se o stroj určený výhradně pro profesionály, vzhledem k hardwaru uvnitř a ceně, která je opravdu astronomická. Od minulého týdny byly k dispozici předobjednávky, které začal Apple v posledních dnech vyřizovat. Podle zpráv ze zahraničí začala společnost během včerejšího dne odesílat první iMacy Pro těm, kteří minulý týden objednali jako první a mají konfiguraci, na kterou se nemusí čekat o několik týdnů déle (to platí zejména pro sestavy osazené příplatkovými procesory).

Apple do konce letošního roku odešle jen velmi omezené množství počítačů. Naprostá většina objednávek se bude expedovat až po novém roce. V současné době je doba dodání během prvního týdne příštího roku v případě základního modelu, resp. při osazení základním procesorem. Při volbě desetijádrového procesoru se doba dodání změní z 1. týdne 2018 na nespecifikovaný „jeden až dva týdny“. Pokud sáhnete po čtrnáctijádrovém procesoru, doba dodání je 5-7 týdnů. Stejnou dobu si počkáte i na vrcholnou konfiguraci s osmnáctijádrovým Xeonem.

Zahájení prodeje nových iMaců Pro doprovázely značné kontroverze, zejména týkající se ceny a nemožnosti budoucího upgradu. Najde se mezi našimi čtenáři někdo, kdo si nový iMac Pro objednal? Pokud ano, podělte se s námi v diskuzi jakou konfiguraci jste zvolili a kdy očekáváte doručení.

Zdroj: Macrumors