Zavřít reklamu
iWant

Apple začal prodávat 18W USB-C adaptér. Je levný a ideální pro rychlé nabíjení iPhonů

iWant

Společně s novým průhledným krytem pro iPhone XR začal Apple dnes také prodávat 18W USB-C adaptér. Ten byl doposud dostupný pouze k novým iPadům Pro, nyní je ale možné jej zakoupit samostatně. Nový adaptér je také kompatibilní s letošními a loňskými iPhony, u nichž navíc podporuje rychlé nabíjení.

Jistou zajímavostí je, že Apple chce za nový adaptér 890 Kč, což je na kalifornského giganta překvapivě nižší cena. Naprosto obyčejný 5W adaptér, dodávaný k iPhonům, totiž u Applu stojí 490 korun, avšak mezi oběma produkty je poměrně značný rozdíl.

Nový 18W USB-C adaptér je tak aktuálně ideální koupě pro ty, co chtějí u loňských a letošních iPhonů využít rychlé nabíjení (za 30 minut na 50 %). Doposud totiž bylo potřeba zakoupit USB-C adaptér s výkonem 30 W (dříve 29 W), jenž vychází na 1 390 Kč. Stále však platí, že k adaptéru si musíte zakoupit ještě USB‑C/Lightning kabel nejméně za 590 korun. Rychlé nabíjení podporují iPhone 8, 8 Plus, iPhone X, XR, XS, XS Max a předchozí generace iPadu Pro.

Je vcelku pravděpodobné, že Apple bude právě tento konkrétní 18W USB-C adaptér přibalovat k nadcházející generaci iPhonů. Už ve spojitosti s letošními modely se spekulovalo, že společnost nahradí standardní adaptér výkonnějším kouskem s podporou rychlého nabíjení. Nakonec se tak nestalo, za což si nové iPhony vysloužily nejednu kritiku v zahraničních i tuzemských recenzích. Doufejme tedy, že příští rok se Apple již polepší a přestane na svých uživatelích šetřit, kde se jen dá.