Zavřít reklamu

Společně s novým průhledným krytem pro iPhone XR začal Apple dnes také prodávat 18W USB-C adaptér. Ten byl doposud dostupný pouze k novým iPadům Pro, nyní je ale možné jej zakoupit samostatně. Nový adaptér je také kompatibilní s letošními a loňskými iPhony, u nichž navíc podporuje rychlé nabíjení.

Jistou zajímavostí je, že Apple chce za nový adaptér 890 Kč, což je na kalifornského giganta překvapivě nižší cena. Naprosto obyčejný 5W adaptér, dodávaný k iPhonům, totiž u Applu stojí 490 korun, avšak mezi oběma produkty je poměrně značný rozdíl.

Nový 18W USB-C adaptér je tak aktuálně ideální koupě pro ty, co chtějí u loňských a letošních iPhonů využít rychlé nabíjení (za 30 minut na 50 %). Doposud totiž bylo potřeba zakoupit USB-C adaptér s výkonem 30 W (dříve 29 W), jenž vychází na 1 390 Kč. Stále však platí, že k adaptéru si musíte zakoupit ještě USB‑C/Lightning kabel nejméně za 590 korun. Rychlé nabíjení podporují iPhone 8, 8 Plus, iPhone X, XR, XS, XS Max a předchozí generace iPadu Pro.

Je vcelku pravděpodobné, že Apple bude právě tento konkrétní 18W USB-C adaptér přibalovat k nadcházející generaci iPhonů. Už ve spojitosti s letošními modely se spekulovalo, že společnost nahradí standardní adaptér výkonnějším kouskem s podporou rychlého nabíjení. Nakonec se tak nestalo, za což si nové iPhony vysloužily nejednu kritiku v zahraničních i tuzemských recenzích. Doufejme tedy, že příští rok se Apple již polepší a přestane na svých uživatelích šetřit, kde se jen dá.

Apple 18W USB-C adapter FB

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Myslím, že po současných prodejích už je Apple částečně poučený. I on už musí pochopit, že ceny se nedají šroubovat až do nebe. Jenom škoda, že to je „zjištění v nouzi a z donucení“. Nerad bych, aby se cenové manévry začaly podobat Samsungu. Mimochodem, cena tohoto adaptéru včetně kabelu tedy ROZHODNĚ není žádná lidovka. 1480 korun je dost pálka za nabíječku.

    Nejsem blázen abych si dobrovolně a zbytečně ničil baterii rychlonabijenim. Nehledě na to, ze takto nabitá baterie vydrží kratší dobu. Několikrát vyzkoušeno. Radeji budu přes noc baterii nabijet 6 hodin půlamperovou nabijeckou.

    Úplne stačí iPad power adapter 12W.Je výrazne lacnejší a,len o niečo pomalšie nabíja. Kábel netreba dokupovať,lebo je ho máš pri IPhone.

    Da sa kupit nabijacka od spol. Epico 18W za 24€ co je o 30€ lacnejsie. Predavaju ju v Apple predajniach. Mnohe nabijacky aj ked maju napr 18W nie su ich schopne dodat do zataze a nabijanie vyznamne neskracuju. Cize nieje 18W nabijacka ako 18W nabijacka.
    Apple ma uz davno 12W dobijacky k iPadom. Oproti tejto nabijacke k nijak vyznamnemu skrateniu dobijanie 18W nabijackou nepride.

celý text

Čtěte více.