Zavřít reklamu

Před týdnem představené novinky – iPad Pro, MacBook Air a Mac mini – dnes míří do prodeje. V návaznosti na předobjednávky z minulého týdne se tak nové počítače a tablety od Applu počínaje dnešním dnem začnou objevovat na pultech prodejců. Zároveň se z nových produktů budou moct těšit první zákazníci, kteří si je po konferenci objednali.

Pravděpodobně nejzajímavější z celé trojice novinek je nový iPad Pro, který přináší zcela nový design, minimální rámečky okolo displeje, Face ID, port USB-C, obří výkon díky procesoru A12X Bionic, nová gesta pro ovládání spolu s absencí Home Buttonu a v neposlední řadě také podporu pro Apple Pencil druhé generace. Tablet je dostupný v 11palcové a 12,9 palcové variantě, přičemž cena první zmiňované začíná na 22 990 korunách, větší model pak startuje na 28 990 korunách. Vybírat je možné si ze dvou barevných variant – vesmírně šedá a stříbrná – a ze čtyřech různých kapacit úložiště od 64 GB až po 1 TB.

Druhou novinkou je upgradovaný MacBook Air. Nejlevnější notebook od Applu dostává po několika letech do vínku hned několik zásadních novinek, mezi něž se řadí Retina displej, Touch ID, klávesnice s motýlím mechanismem třetí generace, větší Force Touch trackpad, Thunderbolt 3 porty, procesor Intel Core i5 osmé generace a také mírně upravený design včetně menších rozměrů a zlaté varianty. Reinkarnovaný MacBook Air je možné v základní výbavě (128GB SSD a 8GB RAM) pořídit za 35 990 Kč. Připlatit si můžete za 16 GB RAM a až 1,5TB úložiště. Dvoujádrový procesor Intel Core i5 s taktem 1,6 GHz je pak u všech konfigurací stejný.

Poslední, neméně zajímavou novinkou, je Mac mini. Nejmenší a zároveň i nejlevnější jablečný počítač čekal na aktualizaci dlouhé čtyři roky, ale o to významnější možná je. Nová generace disponuje Thunderbolt 3 porty, 6jádrovým či čtyřjádrovým procesorem od Intelu, novým chladícím systémem a převlékla se do nového vesmírně šedého kabátku. Cena startuje na 23 990 korunách za model se 3,6GHz čtyřjádrovým Intel Core i3 procesorem, 8 GB RAM a 128GB SSD. V konfiguraci je však možné si navolit až 3,2GHz 6jádrový Intel Core i7, 64 GB operační paměti, 2TB SSD a 10gigabitový Ethernet port.

.