Zavřít reklamu

Apple společně s LG oživují UltraFine 5K displej a představují jeho novou verzi. Ta navazuje na původní monitor představený v roce 2016 společně s novými MacBooky Pro a dostává do vínku rozšířenou konektivitu skrze USB-C.

LG UltraFine 5K představuje 27palcový monitor s rozlišením 5120 x 2880 obrazových bodů, podporou širokého barevného gamutu P3 a jasem 500 nitů. Displej nabízí konektivitu v podobě trojice USB-C portů a jednoho Thunderbolt 3 portu, který je schopný připojenému počítači obstarat napájení o výkonu až 94 W.

V těchto aspektech se nová generace od té předchozí nikterak neliší. Novinkou však je, že nově je možné monitor připojit k počítači nebo tabletu i přes USB-C port, díky čemuž jej lze použít také s 12″ MacBookem nebo dokonce iPadem Pro.

„K MacBooku Pro nebo MacBooku Air připojíš displej UltraFine 5K přibaleným Thunderbolt 3 kabelem, který přenáší současně 5K video, zvuk i data. K MacBooku nebo iPadu Pro připojíš displej UltraFine 5K přibaleným USB‑C kabelem. Displej napájí připojený počítač příkonem až 94 W,“ uvádí Apple v popisu displeje na svých stránkách.

Za zmínku nicméně stojí, že po připojení k iPadu Pro nezobrazí monitor plnohodnotné 5K rozlišení, ale pouze 4K, konkrétně pak 3840 x 2160 pixelů při obnovovací frekvenci 60Hz. Tento drobný, avšak důležitý detail neuvádí Apple v popisu produktu, nýbrž na samostatných stránkách podpory, a to navíc pouze v anglické mutaci dokumentu. Nižší rozlišení se zobrazí i při připojení Retina MacBooku.

LG UltraFine 5K je možné zakoupit na stránkách Applu, a to i v Česku. Cena se zastavila na 36 999 korunách. Spolu s displejem obdržíte dvoumetrový Thunderbolt 3 kabel, metrový USB‑C kabel, napájecí kabel a VESA adaptér.

LG Ultrafine 5K
.