Zavřít reklamu

Součástí každé nové verze operačního systému macOS/OS X jsou také nové výchozí tapety. Ty většinou tematicky souvisejí s názvem daného operačního systému. Zatímco u macOS Mojave a macOS Catalina se již uživatelé mohli pokochat tapetami ve vysokém rozlišení, které se skvěle vyjímaly i na 5K displejích, tapety starších verzí operačních systémů měly rozlišení o něco nižší, a na 5K displejích byly tudíž nepoužitelné.

Designér, známý jako @forgottentowel, spolu se svými kolegy z webu 512Pixels shromáždil všechny výchozí tapety operačních systémů pro počítače od Applu počínaje OS X 10.0 Cheetah. Tyto tapety pak převedli na 5K, takže je konečně možné je použít téměř na jakémkoliv monitoru bez ztráty kvality. Tapety lze použít i u monitoru Pro Display XDR, ten má nicméně rozlišení 6K, takže kvalita tapet může být v tomto případě o něco nižší.

V operačních systémech OS X Cheetah a OS X Puma použila společnost Apple tutéž výchozí tapetu, kterou jen s minimálními modifikacemi používala až do příchodu operačního systému OS X 10.4 Tiger. Když byl uveden operační systém OS X 10.5 Leopardl, představil Apple zároveň také novou výchozí tapetu. Příchod OS X 10.10 Yosemite byl zároveň také příchodem nového uživatelského rozhraní, nového schématu pojmenovávání operačních systémů, a spolu s tím také nové motivy tapet – tentokrát se jednalo o horské motivy. U těch Apple zůstal až do vydání operačního systému macOS 10.14 Mojave, kdy byly zároveň zavedeny dvě verze výchozí tapety – pro tmavý a světlý režim.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více