Zavřít reklamu

Události posledních dní napovídají tomu, že aktivity Applu v oblasti zábavního průmyslu nebudou končit zdaleka jen u spuštění streamovací služby  TV+. Firma začíná budovat vlastní filmové studio a uzavírá partnerství se Stevenem Spielbergem a Tomem Hanksem. Důvodem je produkce historicky prvního seriálu, ke kterému bude výhradní práva vlastnit právě Apple. Seriál ponese název Master of the Air a bude pokračováním úspěšného Bratrstva neohrožených a The Pacific z produkce HBO.

Apple doposud z důvodu absence vlastního natáčecího studia nevlastnil ani jeden z dvaceti momentálně vznikajících pořadů. To se se zprovozněním zatím nepojmenovaného studia změní a Applu tak také odpadnou jisté náklady na licenční poplatky pro ostatní studia.

Apple TV plus

Apple zatím objednal devět epizod seriálu Masters of the Air. Seriál vypráví příběh členů jednotky Eighth Air Force, která dopravovala americké bomby do Berlína v rámci pomoci ukončení druhé světové války. Produkce seriálu se původně zhostila společnost HBO, ta od práce na něm ale nakonec upustila. Jedním z hlavních důvodu byly finanční náklady, které se měly vyšplhat odhadem až na 250 milionů dolarů. Finanční náročnost ale pro Apple problémem nebyla – firma již dříve investovala horentní částky do obsahu své  TV+.

Podobně jako na Bratrstvu neohrožených nebo na The Pacific se i na Masters of the Air bude podílet Tom Hanks, Gary Goetzman a Steven Spielberg. Oba zmíněné seriály se těšily veliké popularitě a získaly dohromady třiatřicet nominací na cenu Emmy, dá se tedy předpokládat, že ani nově vznikající válečný seriál nebude propadákem.

Apple TV plus

Zdroj: MacRumors

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.