Zavřít reklamu

Apple své nové video streamovací službě hodně věří a nebojí se tudíž utrácet. Seriál The Morning Show, který bude exklizivně pouze na Apple TV+ už nyní vyjde pěkně draho.

The Morning Show je originální seriál napsaný pro Apple TV+. Pojednává o životě moderátorek ranního interview, zákulisních pletkách a všem co k tomu patří. Už nyní je jasné, že celý seriál vyjde dráž než oblíbený seriál HBO Game of Thrones.

Apple totiž do rozjetého vlaku naskočil ve velkém stylu a přizval si zvučná jména. V hlavních rolích tak uvidíte Jennifer Aniston a Reese Witherspoon, stejně jako držitele zlatého glóbu Steva Carella. Zatímco plat herce není znám, každá z hereček dostane 1,25 milionu dolarů honoráře. Za jednu natočenou epizodu.

Celková cena seriálu tak šplhá do neuvěřitelných výšin. Díky produkci a dalším nákladům pak každá epizoda vyjde přes 15 milionů dolarů. To je více než nejdražší epizody Game of Thrones, kde ale byly desítky až stovky komparzistů a značné peníze také stály speciální efekty, kostýmy a další. Honoráře herců hry o trůny se navíc pohybovaly u „skromnějších“ částek, které dosahovaly okolo 500 tisíc dolarů.

Apple TV+ The Morning show

15 milionů dolarů za epizodu není v rozpočtu Applu mnoho

Dle serveru Financial Times se tím Apple zatím netrápí. Pro celou službu Apple TV+ má uvolněn rozpočet přes 6 miliard dolarů. Vedení firmy si je vědomo, že vstupuje na vysoce konkurenční trh, a tak musí diváky především zaujmout. Otázkou však je, zda zrovna vlastní produkce plná špičkových hvězd je tou správnou cestou.

 

Konkurence v podobě Netflixu, HBO GO, Hulu, Disney+ a dalších totiž nespoléhá pouze na vlastní obsah. Nabízí totiž také mnoho dalších filmů a seriálů často s exkluzivní stopáží anebo jinými bonusy. U Applu stále ještě nevíme, zdali bude součástí nabídky celá kolekce filmů v iTunes.

Apple TV+ má navíc v USA stát 9,99 dolarů měsíčně a nabídnout ukládání obsahu pro off-line sledování. Službu bude možné spouštět z více zařízení najednou, avšak přesná omezení nejsou známa. Apple TV+ má vyjít již letos v listopadu.

Zdroj: CultOfMac

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Tak to asi nejdraz vyjdou sminky a boty na hooooodne vysokym podpatku. Obe to jsou liliputky, jedna meri jen 1,56 m. A vek? Jedny je 43 a druhy 50. Moderatorky k nakousnuti. To je spis sazka na proflakly jmena, nez na kvalitu. No ono to stejne bude prvnich 20 let dostupny jen pro US, takze nas to nemusi trapit. To je realita.

celý text

Čtěte více.