Zavřít reklamu

Apple své nové video streamovací službě hodně věří a nebojí se tudíž utrácet. Seriál The Morning Show, který bude exklizivně pouze na Apple TV+ už nyní vyjde pěkně draho.

The Morning Show je originální seriál napsaný pro Apple TV+. Pojednává o životě moderátorek ranního interview, zákulisních pletkách a všem co k tomu patří. Už nyní je jasné, že celý seriál vyjde dráž než oblíbený seriál HBO Game of Thrones.

Apple totiž do rozjetého vlaku naskočil ve velkém stylu a přizval si zvučná jména. V hlavních rolích tak uvidíte Jennifer Aniston a Reese Witherspoon, stejně jako držitele zlatého glóbu Steva Carella. Zatímco plat herce není znám, každá z hereček dostane 1,25 milionu dolarů honoráře. Za jednu natočenou epizodu.

Celková cena seriálu tak šplhá do neuvěřitelných výšin. Díky produkci a dalším nákladům pak každá epizoda vyjde přes 15 milionů dolarů. To je více než nejdražší epizody Game of Thrones, kde ale byly desítky až stovky komparzistů a značné peníze také stály speciální efekty, kostýmy a další. Honoráře herců hry o trůny se navíc pohybovaly u „skromnějších“ částek, které dosahovaly okolo 500 tisíc dolarů.

Apple TV+ The Morning show

15 milionů dolarů za epizodu není v rozpočtu Applu mnoho

Dle serveru Financial Times se tím Apple zatím netrápí. Pro celou službu Apple TV+ má uvolněn rozpočet přes 6 miliard dolarů. Vedení firmy si je vědomo, že vstupuje na vysoce konkurenční trh, a tak musí diváky především zaujmout. Otázkou však je, zda zrovna vlastní produkce plná špičkových hvězd je tou správnou cestou.

 

Konkurence v podobě Netflixu, HBO GO, Hulu, Disney+ a dalších totiž nespoléhá pouze na vlastní obsah. Nabízí totiž také mnoho dalších filmů a seriálů často s exkluzivní stopáží anebo jinými bonusy. U Applu stále ještě nevíme, zdali bude součástí nabídky celá kolekce filmů v iTunes.

Apple TV+ má navíc v USA stát 9,99 dolarů měsíčně a nabídnout ukládání obsahu pro off-line sledování. Službu bude možné spouštět z více zařízení najednou, avšak přesná omezení nejsou známa. Apple TV+ má vyjít již letos v listopadu.

Zdroj: CultOfMac

.