Zavřít reklamu

Fast Company dnes zveřejnila seznam nejinovativnějších společností na světě pro rok 2019. Oproti loňském roku došlo na seznamu k několika překvapivým změnám – jednou z nich je fakt, že Apple, který žebříčku v loňském roce s přehledem kraloval, se propadl až na sedmnácté místo.

První příčku žebříčku nejinovativnějších společností pro letošní rok obsadila firma Meituan Dianping. Jedná se o čínskou technologickou platformu, zabývající se bookingem a poskytováním služeb z oblasti hotelnictví, kultury a gastronomie. První pětici míst dále obsadily firmy Grab, Walt Disney, Stitch Fix a národní basketbalová liga NBA. Apple byl v žebříčku předběhnut společnostmi Square, Twitch, Shopify, Peloton, Alibaba, Truepic a hrstkou dalších.

Mezi důvody, proč Fast Company v loňském roce ocenila společnost Apple, patřila například sluchátka AirPods, podpora rozšířené reality a iPhone X. V letošním roce byl Apple oceněn za svůj procesor A12 Bionic v iPhonu XS a XR.

„Nejpůsobivějším novým produktem Applu za rok 2018 nebyl telefon nebo tablet, ale čip A12 Bionic. Svůj debut si odehrál v iPhonech z loňského podzimu a jedná se o první procesor, založený na výrobním procesu 7nm,“ uvádí ve svém prohlášení Fast Company, a dále vyzdvihuje přednosti čipu, jako je rychlost, výkon, nižší spotřeba energie a dostatek výkonu pro aplikace, využívající umělou inteligenci či rozšířenou realitu.

Propad na sedmnácté místo je pro Apple opravdu výrazný, žebříček společnosti Fast Company je ale do jisté míry subjektivní a slouží spíše jako zajímavý náhled na to, kvůli čemu jsou jednotlivé firmy považovány za inovativní. Kompletní seznam naleznete na stránkách Fast Company.

Apple logo black FB

 

.